Jauktās nakts orientēšanās stafetes

24. maijā Priekuļos notiks Jauktās nakts orientēšanās stafetes!

Cēsu orientēšanās klubs „Meridiāns” jau otro gadu rīkos Latvijā līdz šim reto orientēšanās formātu – nakts orientēšanās stafetes jauktajām komandām. Šogad sacensību centrs būs Priekuļu slēpošanas-biatlona komplekss, kur saulei rietot plkst. 22:15 tiks dots starts aizraujošai cīņai.

Stafetes ir viens no saistošākajiem orientēšanās formātiem un nakts to padara vēl iespaidīgāku. Sacensības sāksies ar kopīgu masu startu, kad distancē dosies stafešu pirmā etapa veicēji ar spožām ugunīm, kopīgā barā, kā liela vilciena lokomotīve. Tam sekos spraiga un intriģējoša cīņa par uzvaru. Atšķirībā no dienas stafetēm, nakts ir daudz viltīgāka - katras komandas skrējēji, arī tie, kas atrodas stafešu vadībā, distancē pieļauj kļūdas un līdz ar to bieži notiek līderu maiņa. Īstie uzvarētāji būs zināmi tikai tad, kad pēdējā etapa veicējs būs šķērsojis finiša līniju.

Priekuļu biatlona trase kā norises vieta izvēlēta tāpēc, lai sacensības būtu saistošas ne tikai dalībniekiem, bet arī skatītājiem. Skrējēji distances laikā vairakkārt šķērsos sacensību centru, apmeklējot tur novietotos skatītāju punktos. Pateicoties spožajiem pieres lukturiem, skrējējus Priekuļu kalnos varēs saredzēt jau pa lielu gabalu, tāpēc arī skatītājiem būs interesanti sekot līdzi sacensību gaitai.

Pieteikšanās stafetēm jau ir atvērta tiešsaistē Meridiāna mājas lapā www.meridians.lv un noslēgsies 21. maijā. Jauktās komandas (komandā vismaz viena sieviete) var pieteikt trīs vecuma grupās – atklātajā, junioru un veterānu.

Pērn starts tika dots Cēsu Pils parkā un distancē devās 33 komandas. Vissīvākā  cīņa izvērtās atklātajā grupā, kur ar nelielu pārsvaru uzvarēja komanda „Mums patīk tumšas šķērsieliņas” ar Edgaru Laķi, Kristīni Kokinu (Bertuku) un Jāni Tamužu, kura distanci veica 2 stundās un 4 minūtēs. Savukārt vispacietīgāk punktus meklēja komanda „Rozula”, kam līdz 5 stundām pietrūka 1 sekunde.

Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju