MTB maratona 2. posms

Šosvētdien, 26. maijā, Apē, mototrasē būs starts un finišs otrajam Vivus.lv kalnu divriteņu (MTB) maratona posmam. Tās ir vienīgās MTB sacensības Latvijā, kuru trase ies arī pa Igaunijas teritoriju.Tradicionāli tiek sagaidīta daudzu  igauņu sportistu dalība šajā posmā, jo starts ir netālu no Igaunijas robežas.

Velomaratona Apes posms ir viens no leģendārākajiem jau vairākus gadus ne tikai skaisto dabas skatu un salīdzinoši grūtā reljefa dēļ, bet arī tādēļ, ka vienmēr ir kādi pārsteigumi un  atraktīvi līdzjutēji, kas uzmundrina sportistus.

 Arī šogad organizatori ir parūpējušies par vairākiem jaunumiem trasē - tās ir vairākas jaunas takas gan Igaunijas, gan arī Latvijas pusē, jauns marķējums. Trases autors Jānis Baltaisbrencis stāsta: „Kaut pats varu sevi pieskaitīt pie vietējiem tuvāko mežu un lauku pārzinātājiem, tomēr vairākas jaunas trases cilpas bija patīkams pārsteigums arī man. Tādēļ aicinu visus šosvētdien atbraukt un izbaudīt jauno trasi.”

Pēc pirmā posma sacensību kopvērtējuma uzvarētājs šajā posmā startēs ar Vivus.lv dzelteno līdera kreklu un Apē tas būs Matīss Preimanis no AlphaBaltic/Unitymaratons.com komandas, savukārt ātrākā dāma - ar „Zaļā josta” zaļo līderes kreklu, kas ir šīs sezonas jaunums, un šoreiz būs Dana Rožlapa no My-Sport-STEVENS komandas.

Komandu kopvērtējumā sīva cīņa būs starp Veloprofs komandu, kas tikai ar četru punktu starpību pārspēja MySport – Stevens komandu iepriekšējā posmā un Gandrs – Merida komandu.

Starts Vivus.lv maratona braucējiem Apes mototrasē būs plkst.12:00, Latvijas Valsts Meži pusmaratonam plkst. 13:00 un Superior bērnu braucienam (kurā dalība ir bezmaksas) plkst. 12:10.


Sports

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju