Šobrīd grūti prognozēt, kā klāsies ziemājiem

Mainīgie laika apstākļi - atkusnis un lietus, tad sniegs bez sala - tas viss var ietekmēt gaidāmo ražu. Daudzviet zemniekiem sējumus klāj pamatīgas ūdens peļķes, bet šorīt atkal uzsniga. 


Kā ziemājiem klājas un kādas ir prognozes, vaicājām lauksaimniecības speciālistei Guntai Mangalei, kuras zemnieku saimniecība Smiltenes novada Blomes pagastā apstrādā lielākās ar graudaugiem apsētās platības.


Viņa secina, ka šobrīd vēl prognozēt ir grūti, tomēr zemnieki ir nobažījušies. Ja šādi laika apstākļi pieturēsies ilgstoši, ziemājiem tas var nepatikt. Lielākās problēmas var rasties tad, ja pēc atkušņa uzsnieg un nenokūst sniegs. Tad graudaugi zem sniega kārtas var izsust. Jācer, ka sniegs nokusīs, tad piesals un tikai pēc tam veidosies sniega sega.


Arī rapšu sējumiem šādas temperatūras svārstības nav patīkamas. To, ka šie sējumi jau šobrīd ir sākuši bojāties, var secināt pēc specifiskās smakas, kas jūtama lauku apkārtnē. Tomēr jācer, ka ziema atgriezīsies pareizajā secībā - sals un pēc tam sniegs, tad jau vasarā varēsim priecāties gan par skaistiem laukiem, gan zemnieki - rudenī par bagātu ražu.

Bizness

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju