Ukraiņu investors kā iespējamo olu rūpnīcas atrašanās vietu izskata arī Tukuma novadu 3

Uzņēmumu grupa "OvoStar Union" no Ukrainas, par kuras iecerēm izbūvēt olu ražošanas cehu Valkā ziņoja Latvijas Televīzija (LTV), kā iespējamo ražotnes vietu izskata arī Tukuma novadu, noskaidroja aģentūra LETA.


LTV ziņoja, ka sākotnēji piemeklētā vieta uz pašvaldības zemes rūpnīcai Valkā tomēr neder, jo līdz ar vēju nepatīkama smaka būtu traucējusi vietējiem iedzīvotajiem. Putnu fermai tika piemeklēta cita vieta novadā, uz valsts zemes, taču pret to kategoriski iebildis zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).


Saskaņā ar likumu pašlaik nodot valsts zemi pašvaldības īpašumā drīkst vien atsevišķos gadījumos, piemēram, ceļa, parka vai kapsētas būvniecībai. LTV klāstīja, ka grozīt likumu speciāli rūpnīcas celtniecībai Valkā zemkopības ministrs neuzskata par iespējamu.


Savukārt Tukuma novada dome maija sākumā saņēmusi SIA "Gallusman" iesniegumu ar lūgumu sniegt atbalstu saistībā ar plānotām uzņēmumu grupas "OvoStar Union" investīcijām jaunas olu un olu produktu ražošanas vietas izveidei Latvijā, un šodien Tukuma novada dome investora ideja konceptuāli atbalstīja. Domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans ("Tukuma pilsētai un novadam") domes sēdē gan uzsvēra, ka vēl droši nav zināms, vai par ražotnes vietu tiks izvēlēts tieši Tukuma novads.


Ražotnes izveidei "OvoStar" plāno izmantot četrus zemesgabalus, un divi no tiem pieder pašvaldībai. Lukmans uzsvēra, ka uzņēmuma iecere atbilst teritorijas plānojumam.


Deputāti lēma konceptuāli atbalstīt investoru ieceri, un jūnijā varētu sagatavot nodomu protokolu ar uzņēmumu par abu pušu saistībām, ieceri īstenojot. Plānots, ka projekta īstenošanas gadījumā pašvaldība sadarbībā ar Satiksmes ministriju izbūvēs un pēc tam savā pārvaldībā pārņems valsts ceļu, kas nepieciešams rūpnīcas darbībai.


LTV ziņoja, ka investors Valkas novada pašvaldībai solījis 160 jaunas darba vietas un vismaz 50 miljonu eiro investīcijas.


"Firmas.lv" informācija liecina, ka uzņēmums "Gallusman", kas pieder Nīderlandē reģistrētajam "OvoStar Union N.V. PLLC" un Latvijas pilsonim Arnim Veinbergam, dibināts 2015.gadā. Uzņēmums nodarbojas ar rūpnieciskos iekārtu uzstādīšanu.


Komentāri 3

ventuks

Nu re, tukumniekiem smaka netraucēs, un rūpnīca būs viņiem.

pirms 2 gadiem, 2018.05.31 17:37

bezugunsnavdumu

Lai vālē. Nevajag Valkai investoru ūbagu.

pirms 2 gadiem, 2018.05.31 22:02

bezugunsnavdumu

Solīts makā nekrīt. Lai pirmsākumos reģistrējās Latvijā nevis ofšorā. Apzog Ukrainas budžetu, apzags arī Latvijas. Solīt var ikviens.

Latvijai jāstutē Latvijas kapitāla ražotas olas. Lai ražo Ukrainā ukraiņiem.

pirms 2 gadiem, 2018.05.31 22:06

Bizness

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju