Valkā būvē mūsdienīgu internātu 5

Janvārī Valkas novada dome noslēdza līgumu ar SIA “WOLTEC” par būvdarbiem projektā “Vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā”, kas paredz internāta pārbūvi.

Lai veicinātu skolēnu skaitu Valkas novadā, tiks izbūvēts moderns, mūsdienu prasībām atbilstošs internāts Domes bulvārī 3. Ēka, kur atradīsies internāts, savulaik bija būvēta kā kopmītnes un nodota ekspluatācijā 1972.gadā, un pēdējos 20 gados netika izmantota. Paredzētā mērķa grupa ir 1-12. klašu skolēni.

Valkas novada domes priekšsēdētājs ir pārliecināts: “Šis ir būtisks projekts gan Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijai, gan ari pašvaldībai, jo mēs varēsim piedāvāt ģimnāzijas audzēkņiem mūsdienīgākas dzīvošanas iespējas. Īpaši tas attiecas uz audzēkņiem no laukiem un citām pašvaldībām. Tas pavērs iespēju arī pašai skolai būt aktīvākai sadarbības projektos, uzņemot citu valstu skolēnus un skolēnu grupas”.

Krauklis uzsver, ka projekts ir nozīmīgs pašvaldībai, jo novadā notiek gan daudz kultūras, gan sporta pasākumu,  kā arī vairākas sporta nometnes, ņemot vērā, ka Valkā un Valgā ir izcila sporta infrastruktūra. Šobrīd lielākā problēma ir tā, ka nav naktsmāju. "Jauns internāts vairos Valkas un Valgas iespēju uzņemt viesus, jo īpaši skolēnu brīvlaikos.  Mums būs iespēja uzņemt 70 cilvēkus labas viesnīcas līmenī” – tā V.A.Krauklis.

Internāta būvniecības kopējās izmaksas ir 1 321 808,05 eiro (bez PVN).  Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums no kopējām izmaksām internātam ir 40% tas ir 587 008,00 eiro, Valkas novada domes līdzfinansējums ir 734 800,05 eiro (bez PVN).

Pašreiz objektā norisinās spraigi būvniecības darbi. Objektu plānots pabeigt līdz 2019. gada janvāra beigām.


Komentāri 5

bezugunsnavdumu

Lej.Lej. Leiputriju. Kurš normāls bērna vecāks atdos bērnu internātā Valkā, ja to pašu var izdarīt Valmierā un pat Rīgā. Jo tāpat būs tur jādodās. Valkas nākotne esot olas fabrika, tur var iet no 9 klases.

pirms 2 gadiem, 2018.06.08 17:02

anonima.persona

nākotne nav tikai olu fabrikā!!! tā ir ari popkorna fasēšanā!!!

pirms 2 gadiem, 2018.06.08 17:40

bezugunsnavdumu

Savu iespēju uz mana projekta piederību Valkai Kraukļa kungs zaudēja. Nezinu kāpēc piedāvāt man manis izvēlētas telpas, vai citas līdzvērtīgi atbilstošas, tam likās nevajadzīgi, bet skriet pa apli, līdzīgā situācijā ar olu fabriku liekās pareiza. Zaudēs abos gadījumos, ar olu fabriku es palīdzēšu zaudēt, jo atriebties man viņš jau nekā nevarēs.

Dzīve iet uz priekšu, jauni cilvēki, jaunas pazīšanas, es jau aplūkoju iespējas Tartū.

pirms 2 gadiem, 2018.06.09 08:11

anonima.persona

tu domā tā pilsēta(Tartu)spēs sagremot visas tavas idejas un projektus?

pirms 2 gadiem, 2018.06.09 16:45

bezugunsnavdumu

Mans galvēnais projekts esot iztīrīt Valku no oranžās sērgas. Irijā nevar atrast sēņu vācējus, visa kraukļa banda varēs turp doties kuplā skaitā.

pirms 2 gadiem, 2018.06.09 23:47

Bizness

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju