Atklās “Sējēja” balvas slavas podestu

Atzīmējot Zemkopības ministrijas (ZM) lauksaimniecības apbalvojuma “Sējējs” 25. atjaunošanas gadskārtu, šodien, 26. septembrī, ZM 2. stāva foajē plkst. 11.00 Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, piedaloties zemkopības ministram Jānim Dūklavam un lauksaimnieku organizāciju pārstāvjiem, atklās šī apbalvojuma slavas podestu. 

Slavas podestā ievietots “Sējēja” balvas prototips, uz tā novietota šogad ieviestā konkursa “Sējējs” zīme, 25 gadu jubilejas atzīme, kā arī šim apbalvojumam par godu radītās dziesmas “Sējējs” pirmā panta vārdi, kurus sarakstījis Valdis Pavlovskis. Dziesmas, kuras mūzikas autors ir Boriss Rezņiks, pirmatskaņojums notiks gada balvas “Sējējs” laureātu godināšanas ceremonijā šonedēļ, 28. septembrī, VEF Kultūras pilī. 

Podestu atklās LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, bijušais lauksaimniecības ministrs Dainis Ģēģeris, pateicoties kuram šī balva pirms 25 gadiem ieguva valstisku nozīmi, kā arī ZM un lauksaimnieku organizāciju pārstāvji. 

“Sējējs” ir nozīmīgākais lauksaimniecības nozares apbalvojums, ko ik gadu piešķir par ieguldījumu Latvijas lauku attīstībā, lauksaimniecībā, pārtikas ražošanā un zinātnē. Šogad laureātu titulus un veicināšanas balvas saņems konkursa dalībnieki nominācijās “Gada lauku saimniecība”, “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”, “Ģimene lauku sētā”, “Jaunais veiksmīgais zemnieks”, “Gada veiksmīgākā kopdarbība”, kā arī dalībnieki mazpulku un zinātnes nominācijās. Tāpat šogad divpadsmito reizi tiks pasniegta balva par izcilu ieguldījumu lauksaimniecības nozares attīstībā.

Bizness

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju