Notiks bioloģiskās lauksaimniecības konference “Tālredzīgi un saskaņā ar dabu”

3.decembrī notiks Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) tiešsaistes bioloģiskās lauksaimniecības konferenci “Tālredzīgi un saskaņā ar dabu”. 

Konferences programma veltīta pētījumiem un praktiskajai pieredzei,  produktīvai bioloģiskajai saimniekošanai un kvalitatīvas bioloģiskās produkcijas ražošanas nodrošināšanai.

Pirmā konferences tēma veltīta augsnes auglības uzlabošanai. Video ierakstā varēs uzklausīt augsnes mikrobioloģes Elaines Ingamas (Elaine Ingham, Soil food web) no ASV lekciju par augsnes mikroorganismu nozīmi augsnes auglības veidošanā. Ar praktisko pieredzi augsnes auglības uzlabošanai Latvijā dalīsies agronoms Andris Sabitovs (IA “Tand Ukri”), Jānis Kažotnieks (LLKC) un Dr.agr. Līga Lepse (Dārzkopības institūts).

Otrā konferences tēma - produktīva zālāju apsaimniekošana. Norvēģijas Bioekonomikas institūta pētniece Dr. Sc. Ieviņa Stūrīte informēs par ilgstoši veiktu pētījumu saistībā ar ilggadīgo zālāju produktivitātes rādītājiem Norvēģijā. Par saimniecības “Kalnadruvas” pieredzi reģeneratīvās lauksaimniecības prakšu ieviešanā un dējējvistu audzēšanu mobilās novietnēs pļavās, dalīsies saimnieki Sintija un Ingus Druvas, savukārt Krista Baumane atklās bioloģiskās liellopu gaļas potenciālu vietējam tirgum, ko papildinās Gunārs Vīgants (“Neganti gardi”) stāstot par savu pieeju bioloģiskās liellopu gaļas piegādes ķēdes attīstībā.

Trešā konferences tēma - daudzveidīgas saimniekošanas prakses, kas sniedz lielāku labumu gan makam, gan videi. Ar pieredzi eksportspējīgu bioloģisko produktu ražošanā dalīsies bioloģisko upeņu ražošanas speciālists, SIA “Krogzeme” saimnieks Andris Krogzems, bet par pelēko zirņu miltu eksportu stāstīs “Aloja Starkelsen” direktors Jānis Garančs.

Konferences izskaņā pārstāvji no ZM, VARAM, VM un LLKC piedalīsies Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas organizētā diskusijā par rīcības plānu bioloģiskās lauksaimniecības attīstībai Latvijā.

Konferencē aicināti piedalīties bioloģiskie lauksaimnieki, politikas veidotāji, konsultanti un visi citi interesenti,  kurus interesē saimniekošana ar agroekoloģijas praksēm un bioloģiskās lauksaimniecības attīstība Latvijā.

Dalībai konferencē iepriekš pieteikties, lai saņemtu konferences tiešraides atgādinājumu, iespējams ŠEIT.

Tiešraide būs skatāma www.laukutikls.lv un LLKC Facebook kontā. Dalība konferencē ir bez maksas.

Bizness

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju