Tirgotājus aicinām andelēties Miķeļdienas svinībās Valmiermuižā

Miķeļi ir laiks, kad diena un nakts ir vienādā garumā, ir noslēgušies visi rudens ražas novākšanas darbi. Arī nopļautā labība savesta zem jumta. Tā kā Miķeļi jau izsenis tiek atzīmēti ar lielām svinībām, un Valmiermuižas pils parkā solās būt varenas lustes, aicinām visus 22. septembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 uz Miķeļdienas svinībām un tirdziņu „Gardu muti”.

Miķeļos ar svinībām un gardu mielastu tiek atzīmēta lielo darbu noslēgšana, galdā tiek celts viss, kas vasarā sarūpēts. Svinībām par godu Valmiermuižā ieradīsies tirgotāji no malu malām, līdzi vedot dārzeņus, sierus, gaļu, zivis un citus gardumus, ar ko mieloties un papildināt savus ziemas krājumus. Savukārt amatnieki būs parūpējušies par māla traukiem, kalumiem, koka darinājumiem, pinumiem un krāšņumlietām. Ikvienam būs iespēja izzināt tradīcijas, piedalīties dažādās darbnīcās, kā arī doties izjādēs kopā ar Valmiermuižas staļļa saimi.

Sanākušie varēs mieloties ar Valmiermuižas alus virtuves un darītavas meistaru sarūpētājiem ēdieniem un dzērieniem. Tieši 22. septembrī atsāksies tik iecienītās Latvijas garšu vēlās brokastis Valmiermuižā, kur ik nedēļu goda vietā būs kāda sezonāla garša, kas rodama mūsu zemes dārzos, mežos vai upēs! Garškopju kustība „Gardu muti” Miķeļdienas svinībās piedāvās savus jaunākos veldzējumus, kuru tapšanā izzināta pļavās rodamā bagātība!

Tirgotājus aicinām pieteikties līdz 18. septembrim, rakstot uz [email protected] vai zvanot pa tālr. 27337798.

Gadskārtu svinības rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, Burtnieku novada pašvaldība, Valmieras Kultūras centrs, SIA „ZAAO” un laikraksts „Liesma”.

Savukārt 3. novembrī jau tiksimies Mārtiņdienas svinībās un tirdziņā „Gardu muti”!

Bizness

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju