Valmierā aizvadīts pirmais “Novada Garšas” pasākums. Starp labākajiem konkursā "Tautas garša" Valkas novada uzņēmums SIA "Pērkonkalns"

Smaržīgi, aizraujoši, gardi un izzinoši nule Valmierā aizvadīts pirmais no pieciem Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra organizētajiem “Novada Garšas” pasākumiem – “Nogaršo Latviju Vidzemē”. Divu dienu laikā vairāk nekā 30 mājražotāji iepazīstināja apmeklētājus ar saviem gardumiem, dalījās pieredzē un ieguva jaunus klientus. 

Apmeklētāju nedalītu uzmanību izpelnījās dažādas pavāru meistarklases – kā pareizā steiku gatavošanā ar šefpavāru Jāni Šļaukstiņu, tā tiem piemērotu mērcīšu piemeklēšanā ar mājražotāju Sandru Vilni. Skolu pavāri pierādīja, ka arī skolēniem no vietējiem produktiem var pagatavot gardas pusdienas – bērni tās notiesāja gardu muti. Šefpavāra Riharda Enika vadībā tika meklēta Vidzemes garša, bet bērniem bija iespēja iemācīties pagatavot arī gardas un veselīgas sviestmaizes. 

Apmeklētāji ne vien izbaudīja meistarklases un degustēja Vidzemes gardumus, balsojot par sev tīkamāko, bet arī guva informāciju par iespējām un priekšrocībām vietējos produktus saņemt ar īso piegāžu ķēžu starpniecību. Ikviens varēja sekot arī sacensībām starp topošajiem pavāriem no Valmieras, Priekuļu un Smiltenes tehnikuma. Uzvaras laurus šai reizē plūca valmierieši. 

Katrā LLKC rīkotajā garšu pieturā Latvijas reģionos izcelts kāds konkrēts produkts – Valmierā tā bija gaļa. Tautas garšas balsojumā trīs izceltā produkta saimnieki un pa vienam saimniekam no citām kategorijām, par kuriem nobalsots visvairāk, saņem bezmaksas iespēju piedalīties “Novada Garšas”  noslēguma pasākumā Hanzas peronā Rīgā septembra beigās. 

Konkursa “Tautas garša” uzvarētāji produktu kategorijās:

  • Gaļas un zivju produkti, medus: z/s “Arumi” (Rūjienas novads); SIA “Terūna” (Burtnieku novads); SIA “Pērkonkalns” (Valkas novads);
  • Piena produkti: Jānis Joma, mājražošana – “Gogelmogels” saldējums no Limbažu novada;
  • Augu izcelsmes produkti (tai skaitā augļu un dārzeņu produkti, tējas,  garšvielas): Sandra Vilne ar “Sandriņas ievārījumi” no Rūjienas novada;
  • Miltu izstrādājumi – SIA “Ecco DS” ar “Dadža kūkas” no Gulbenes novada;
  • Alkoholiskie dzērieni – SIA “Veselības laboratorija” no Cēsu novada;
  • Bezalkoholiskie dzērieni – SIA “Dabas prieks” no Gulbenes novada;
  • Ēdināšanas uzņēmums (kafejnīca, restorāns) – Valmieras tehnikums.

Plāno savas nākamās garšas pieturas arī citviet Latvijā:

01.06. Augļu, dārzeņu pietura Siguldas pilsētas svētkos (Pierīga);

29.06. Zivju pietura pie Nabas ezera – Makšķerēšanas festivāla ietvaros Padures pagastā, Kuldīgas novadā (Kurzeme); 

06.07. Maizes pietura Ribbes dzirnavu 150 gadu svinību ietvaros Ceraukstē, Bauskas novadā (Zemgale);

20.07. Piena pietura Krāslavas pilsētas svētku ietvaros (Latgale);

27.09.-28.09. Visu “Novadu Garšu” satikšanās Rīgā, Hanzas peronā.

Bizness

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju