VARAM aicina uz semināriem par zaļā iepirkuma piemērošanu publiskajos iepirkumos

Rīgā, 2018.gada 17. oktobrī. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ar nozaru ekspertu atbalstu organizē vairākus seminārus, kuros analizēs līdzšinējo zaļā publiskā iepirkuma (ZPI) piemērošanas pieredzi un diskutēs par nepieciešamajiem normatīvā regulējuma vienkāršošanas un metodiskā atbalsta uzlabojumiem.

Semināros skaidros par nozīmīgākajām un kompleksākajām nozarēm: ēdināšanas pakalpojumiem, pārtikas preču piegādēm un būvdarbiem. Pieredzes stāstos dalīsies politikas veidotāji, nozaru eksperti, pasūtītāji, piegādātāji un projektu īstenotāji. 


Ēdināšanas pakalpojumu un pārtikas preču iepirkumu semināri notiks:

30.oktobrī – VARAM, Peldu ielā 25, Rīgā, 409. telpā, plkst. 10:00; 

13.novembrī – Ogrē, Ogres novada Kultūras centra (lielajā zāle), Brīvības ielā 15, plkst. 10:00.


Ikviens interesents var piedalīties semināros bez maksas, reģistrējoties šajās saitēs:

30.oktobra semināram – http://ejuz.lv/30okt;>

13.novembra semināram – http://ejuz.lv/13novembris 


Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pastu: [email protected]

Informācija par darba kārtību un reģistrēšanos semināriem “Zaļā iepirkuma piemērošana ilgtspējīgai būvniecībai” sekos drīzumā. Plānotie semināru norises datumi paredzēti 6. novembris (Rīga) un 27. novembris (Ogre).

ZPI ir process, kura ietvaros valsts un pašvaldības iestādes cenšas iepirkt preces un pakalpojumus ar iespējami mazāku ietekmi uz vidi, ņemot vērā dzīves cikla izmaksas produktiem vai pakalpojumiem, kas samazina ietekmi uz vidi, veicina sociālus uzlabojumus un panāk ietaupījumus budžetā.

Latvijā publiskais iepirkums veido 17% no iekšzemes kopprodukta. ZPI ir viens no Eiropas Savienības vides, klimata un enerģijas politikas prioritārajiem instrumentiem, un vides nosacījumu iekļaušana iepirkumu specifikācijās, kļūst prioritārs uzdevums arī Latvijā. Lai iegūtu papildu informāciju par ZPI, aicinām apmeklēt VARAM tīmekļa vietni.


Bizness

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju