Divos Valmieras bērnudārzos konstatēta saslimšana ar Covid-19

Divās Valmieras pirmsskolas iestādēs (PII) – “Ezītis” un “Sprīdītis, konstatējot saslimšanu ar Covid-19, karantīna noteikta kopumā trim grupām, informē Valmieras pašvaldības interneta mājas lapa.

Visām trim grupām noteikta karantīna līdz 2.februārim. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ieteikumiem. Izmaiņas neattiecas uz pārējām PII “Ezītis” un PII “Sprīdītis” grupām, kas turpina darbu ierastajā režīmā.

PII “Ezītis” 18.janvārī testu veikuši 43 darbinieki, no tiem divi bija pozitīvi. Nākamajā nedēļā notiks atkārtota PII “Ezītis” personāla testēšana. PII “Ezītis” aicinājumam veikt siekalu testus bērniem atsaucās 109 bērnu vecāki, no tiem līdz šim 80 nodoti Covid-19 pārbaudei.

Savukārt PII “Sprīdītis” testu veikuši 56 darbinieki, no kuriem viens bija pozitīvs. Darbinieks, kuram konstatēts pozitīvs Covid-19 tests, ir bez saslimšanas simptomiem. PII “Sprīdītis” aicinājumam veikt siekalu testu bērniem sākotnēji atsaucās 64 bērnu vecāki, visi testi bija negatīvi. 21.janvārī pārbaudei nodoti vēl trīs bērnu siekalu testi, kuriem tiek gaidīts rezultāts.  

Covid-19

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju