Ar pārtikas atgriešanu veikalā – nekavēties ne brīdi 6

Vai, kad un kādos gadījumos patērētājs Pārtikas un veterinārajā dienestā vai pie pārdevēja var iesniegt sūdzību par pārtikas produktu nedrošību, iegādātu bojātu produktu? Vai drīkst nest preci atpakaļ uz veikalu, samainot pret citu? Uz kādām precēm tas attiecas?

Atbild Pārtikas un veterinārā dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Meistere.

Ja patērētājs, pārnākot mājās, konstatē, ka ir iegādājies bojātu pārtikas produktu, turklāt tam ir saglabāts pirkuma čeks, tad viņš var doties atpakaļ uz veikalu un, uzrādot čeku, vai nu apmainīt bojāto produktu pret citu, vai arī saņemt atpakaļ par pirkumu iztērēto naudu. Tiesa gan, ar atgriešanos veikalā nevajadzētu kavēties – ja, piemēram, patērētājs par to, ka prece bojāta, attapsies pēc dienas vai divām, preci var arī neapmainīt, jo neviens nezina, kādos apstākļos tā ir uzglabāta mājās. Pat ja apstākļi bijuši piemēroti, to nebūs iespējams pierādīt.

Visos gadījumos, kad patērētājam ir sūdzības par iegādāto pārtikas produktu kvalitāti (kodes putraimos, saskābis piens, sapelējis siers utt.), iespējamiem higiēnas prasību pārkāpumiem tirdzniecības vietā (netīrība, insekti, grauzēji), par neatbilstošiem pārtikas uzglabāšanas apstākļiem (neuzglabā aukstumā produktus, kas tur būtu jāuzglabā, vaļējas nefasētu produktu kastes uz grīdas u.tml.), par to var ziņot PVD, kas veiks pārbaudi tirdzniecības vietā.

PVD uzticības tālrunis – automātiskais atbildētājs – ir 67027402. Tajā var atstāt paziņojumu par iespējamo pārkāpumu, nosaucot precīzu tirdzniecības vietas nosaukumu, adresi, kā arī, ja runa ir par konkrētu pārtikas produktu, jāmin tā nosaukums, ražotājs, derīguma termiņš vai partijas numurs, kas atrodami uz produkta iepakojuma.

Uz rūpnieciski gatavota biezpiena ar saldo krējumu (mājas siers) iepakojuma ir rakstīts realizācijas termiņš, taču neatvērtā iepakojumā ēdiens vairs nav ne tādā izskatā, ne garšā, kādam tam jābūt (atdalījušās paniņas, biezpiens un krējums saskābis). Kā rīkoties?

Ja produkts ir bojāts un čeks ir saglabāts, tad to var nest atpakaļ uz veikalu, kā arī informēt PVD. Ja produkts nav bojāts, taču patērētāju neapmierina tā īpašības – garša, krāsa, konsistence, tad tas var ar kritiku vērsties pie produkta ražotāja un citkārt iegādāties cita ražotāja produktus, kas attaisno pircēja cerības.

Komentāri 6

bezugunsnavdumu

Nav ko pirkt sudu lai nest atpakaļ. Jāed ir labas mantas, premium pārtiku. Nevis drazu un krāt platām UHD televizoram. Nekad neesmu vīlies Fazer rupjmaizē vai gaļas izstrādājumos no paziņas fabrikas.

pirms gada, 2019.10.19 19:59

bezugunsnavdumu

Piena produktus jāpērk Grasbergs izbraukuma veikalos.

pirms gada, 2019.10.20 10:09

lukiasmi

Bet kāpēc tad Tu ubago no mammas pensijas alēnam, ja tik pārticis? [smīn]

pirms gada, 2019.10.20 17:29

bezugunsnavdumu

Alēnu dzer jau tikai tādas pabiras ka tu. Citam naudas nav un nebūs nekad. Ne par velti ar vārdu Cimze ražo tikai to, nevis super dārgo konjaku, jo konjaku tirgosi 100 gadus, bet alus partija aizies pāris dienu laikā, tādiem idiotiem kā tu.

pirms gada, 2019.10.20 19:02

lukiasmi

Tu no mammas pensijas konjaku pērc? Tas nu gan nav smuki, padomā, vai mammai rītdien būs maizīti, ko pirkt ! [ierēc]

pirms gada, 2019.10.20 21:40

bezugunsnavdumu

No tavas mammas pensijas Krauklis ņem aiz devumus. Par to tu gan staigā laimīgs. Bet tāds muļķu liktenis, ticēt valdībai un cerēt ka nakotnē tā nezags.

pirms gada, 2019.10.21 00:23

Dzīvesstils

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju