FOTO: Ar konferenci Valkā Valgā noslēdz projektu “GREEN RAILWAY”

Vakar, 30.maijā, Valgas dzelzceļa stacijā notika projekta “GREEN RAILWAY” noslēguma konference. Projekta vadošais partneris Vidzemes Tūrisma asociācija (VTA), kura, sadarbojoties ar 25 Vidzemes un Dienvidigaunijas pašvaldībām un organizācijām, īstenoja projektā plānotās aktivitātes. Noslēguma pasākums ilga divas dienas – pirmajā dienā projektā iesaistīto pašvaldību un organizāciju pārstāvji devās uz Gulbenes dzelzceļa staciju, lai ar restaurēto tvaika lokomotīvi “Ferdinants” dotos izbraucienā uz Alūksni, kur apmeklēja nesen izveidoto izstādi Alūksnes dzelzceļa stacijas atjaunotajā bagāžas šķūnī. Pēc tam dalībnieki devās pārgājienā pa atjaunoto, labiekārtoto un aprīkoto bijušo dzelzceļa līnijas posmu Igaunijā, Harglā. Otrajā dienā notika konference, kurā tās dalībnieki dalījās ar iespaidiem, kas piedzīvoti, un pieredzi un atziņām, kas radušās projekta īstenošanas gaitā un, protams, par to, kas paveikts. 

Viens no projekta “GREEN RAILWAY” partneriem ir Valkas novada dome, kura šī projekta ietvaros novadā ir veikusi vecā dzelzceļa attīrīšanas un labiekārtošanas darbus piecu kilometru garumā (posmā), sadarbojoties ar uzņēmumu SIA “Akors-3”, izgatavoti divi dzelzceļa velosipēdi, ar tiem tuvākajā nākotnē būs iespējams baudīt izbraucienus no Valkas vecās dzelzceļa stacijas līdz pat Igaunijas robežai. Kā arī iegādāts un visiem Valkas iedzīvotājiem pieejams pašapkalpošanās velosipēdu remonta statīvs.

Valkas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Viesturs Zariņš uzrunas noslēgumā, atklājot konferenci, atzina, ka “īstenojot šo projektu, mēs uzceļam pieminekli dzelzceļam, kurš vairs neeksistē, bet pagātnē ir bijis ļoti nozīmīgs mūsu pilsētai”. 

Foto

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju