FOTO: Komanda.lv 1. līgas čempionāta jauno sezonu FK “Smiltene/BJSS” iesāk ar neizšķirtu

Sestdien vienā no skaistākajām un rosīgākajām Latvijas mazpilsētām – Smiltenē – valdīja saulaini un silti laika apstākļi. Jau labu laiku pirms pulksten 14:00 uz mājīgo Tepera stadionu sāka plūst gan vietējā, gan arī apkārtējo novadu un pilsētu sporta līdzjutēji. Iemesls tam nepārprotams. Savu sezonas pirmo mājas spēli pēc spēka otrajā Latvijas futbola turnīrā – komanda.lv 1. līgas čempionātā – aizvadīja futbola kluba “Smiltene/ BJSS” vienība, kurai pretim stājās viena no 1. līgā visilgāk spēlējošajām vienībām  - “Auda”.

Smiltenieši varēja lepoties ar sekmīgi aizvadītu starpsezonas periodu. Tika gūta otrā vieta “Mercure Rīga” kausā. Ievērojamus pastiprinājumus piedzīvojis arī komandas sastāvs. Komandas rindās atgriezās vārtsargs Dagnis Sausais, uzbrūkošais pussargs Kristers Aldis Puriņš, centra pussargs Eduards Stīpnieks un smailes uzbrucējs Ralfs Apsītis. Pirmo reizi “Smiltene/ BJSS” kreklu pielaikoja pērnās sezonas “Valmiera Glass/ ViA” komandas centra aizsargs Elmārs Sietinsons. Komandai izdevies noturēt arī pārējos pērnās sezonas vadošos vīrus. Vienīgais, kurš komandu atstāja, ir aizsargs Eduards Veģeris. Viņš nopietnāk pievērsies tiesneša karjerai.

Vairākas būtiskas pārmaiņas piemeklējušas arī “Audas” komandu. Tās vārtus sargāja Valmieras futbola skolas audzēknis Kaspars Ribaks. Nomainījušies arī komandas leģionāri. Pamatsastāvā devās divi japāņi, bet rezervē atradās poļu futbolists. Komandas trenera funkcijas veica japānis Kei Hošikava, kuram asistēja Andrejs Rubins.

Jau no spēles pirmajām minūtēm laukumā bumbu vairāk turēja un bīstamāk uzbruka smiltenieši. Līdzjutēju atbalstīti, bīstamus sitienus  uz Ribaka sargātajiem vārdiem izdarīja Ralfs Apsītis, Kārlis Rozītis, Kristers Aldis Puriņš un citi. Tuvu vārtu guvuma pēc Stīpnieka izpildītā stūra sitiena bija arī centra aizsargs Eduards Deičs, kurš kopā ar Elmāru Sietinsonu sekmīgi likvidēja viesu centienus apdraudēt vārtus. Pamanāms abos laukuma galos bija arī komandas kapteinis Dāvis Gaigals. Mājiniekiem līdz pat puslaika izskaņai pārliecinoši izdevās dominēt laukuma vidusdaļā, kur lieliski cīnījās Stīpnieks un Ričards Rullis. Tomēr pēdējās puslaika sekundēs trīs ļoti bīstami sitienu padevās “Audai”. Pirmos divus pašaizliedzīgi atsita Dāvis Gaigals, bet trešo tvēra Dagnis Sausais. Pēc pirmajām 45 spēles minūtēm uz tablo 0:0.

Otrā puslaika sākumā treneris Raimonds Dūmiņš Kārļa Rozīša vietā laukumā sūtīja Ralfu Akminu. Joprojām vairāk ar bumbu bija mājinieki, tomēr vadībā pirmie izvirzījās “Audas” spēlētāji. Smilteniešu spēlētājs savā laukuma pusē pārkāpa noteikumus. Sekoja standartsituācija. Pēc veiksmīgi izpildīta centrējuma pirmais pie bumbas nonāca Ralfa Apsīša brālis Jānis Rotbergs, kurš ar spēcīgu sitienu no tuvas distances guva vārtus.

Drīz vien laukumā devās Elvis Teremko, kurš nomainīja Rūdi Rozīti. Teremko uznākšana padevās izcili veiksmīga. Jau pirms maiņas tiesnesis norādīja kārtējo stūra sitienu uz “Audas” vārtiem. To izpildīja Eduards Stīpnieks. Bumbu pēc viņa centrējumā veiksmīgi tālāk pārvirzīja Sietinsons. Tā nonāca pie Teremko, kurš arprecīzu sitienu 65. minūtē panāca izlīdzinājumu.

Smiltenieši turpināja uzbrukt, tomēr 74. minūtē atkal iekrita pretuzbrukumā. Lieliskā pozīcijā bumbu saņēma Mareks Matīss Labanovskis. Talantīgais uzbrucējs ar spēcīgu sitiena otro reizi lika kapitulēt Sausajam. Komanda un vēl vairāk līdzjutēji gan aktīvi pamatoti norādīja uz aizmugures stāvokli. Turpinājumā laukumā varēja vērot bezkompromisa cīņu. Mājinieki meklēja dažādus veidus kā panākt izlīdzinājumu.

Spēles 79. minūtē kārtējais lieliskais reids padevās Apsītim, kurš ielauzās viesu soda laukumā. “Audas” aizsargs, lai apturētu smilteniešu uzbrucēju, asi pārkāpa noteikumus. Galvenais tiesnesis Sergejs Vasjkovs  norādīja uz 11 metru soda sitienu. To sekmīgi izpildīja Kristers Aldis Puriņš. Mājinieki turpināja spēlēt ļoti ātri, cenšoties izraut uzvaru. Bumba biežāk bija Ribaka sargāto vārtu pusē. Laba iespēju gūt vārtus bija Teremko, tomēr viņa sitienu fantastiski atvairīja Ribaks. Arī Apsīša, Puriņa un Ruļļa sitieni mērķi nesasniedza. Spēle noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 2:2. Abas komandas tika pie viena punkta turnīra tabulā, tomēr smilteniešu spēlētāju sejās pēc spēles varēja manīt rūgtumu par neizcīnīto uzvaru.

Savu nākamo spēli komanda.lv 1. līgas čempionātā “Smiltene/ BJSS” aizvadīs nākamās nedēļas sestdienā, 13. aprīlī, kad pulksten 14:00 tiks uzņemta “Dinamo Rīga/ Staicele” vienība. Komandas spēlētāji un treneri pasakās līdzjutējiem par fantastisko atbalstu un aicina tika pat kuplā skaitā būt Tepera stadionā arī turpmākajās spēlēs.

Smiltene BJSS – Auda: 2:2 (0:0) Teremko 65', Puriņš 79'; Rotbergs 62', Labanovskis 74'

Smiltene BJSS sastāvs: Sausais, Sietinsons, Deičs, Gaigals (līdz 82'), Rakštelis, R. Rozītis (līdz 65'), Puriņš, Stīpnieks, Rullis, K. Rozītis (līdz 52'), Apsītis, Mežulis (rezervē), Teremko (no 65'),  Eberhards (no 82'), Akmins (no 52'), Jansons, Priede, Ābols

Foto

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju