FOTO: Lāčplēša dienā Valkā - lielformāta fotogrāfiju izstāde un multimediāls varonības stāsts 2

Valkā Lāčplēša dienā bijušās Tērauda skolas ēkas priekšā bija apskatāma Lāčplēša ordeņa kavalieru lielformāta fotogrāfiju izstāde. Dienas vidū uz izstādi bija atnākuši Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 5.b klases skolēni ar skolotāju Vēsmu Galgāni, kurus sagaidīja Valkas novadpētniecības muzeja pedagoģe Viktorija Maļukova. Viņa jauniešiem bija sagatavojusi nelielus uzdevumus, kuru izpildei jauniešiem bija jāieklausās savās iekšējās sajūtās, kas rodas, apskatot karavīru fotoattēlus.  

Lielu interesi no iedzīvotāju un viesu puses Lāčplēša dienā bija "Runājošajām gleznām" - multimediālajam varonības stāstam, kas norisinājās militārajos pazemes bunkuros netālu no Tērauda skolas. Video projekcijā, kas tika rādīta vienā no bunkuriem, tika stāstīts par to, kas ir varonība mūsdienās, arī, cik absurdas lietas un darbi var tikt uzskatīti par mūsdienu varonību.

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Nopirkšu LV burtus, ja vēl neizmeta miskastē.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.12 17:50

bezugunsnavdumu

Lācplēša dienā iet lūkot filmas psrs okupācijas laika bunkuros, tas ir prātam neaptverāmi. Tas iespējams tikai Valkā, kur cilvēkiem galva jau sen tikai ēšanai tajā.

Militārie bunkuri tie būtu ja būtu uzcelti Latvijas Neatkarības laikā. Pirmās vai Otrās.

Tie ir okupantu bunkuri, kurus ar steigu būtu jādemontē, vietā iesējot zāli.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.12 20:31

Foto

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju