FOTO: Smiltene saposta svētkiem

Smiltenē pilsētvide ļauj sajust svētku tuvošanos. Kopš pagājušās nedēļas otrās puses Smiltenes centrā, kā arī akcenta veidā Vecajā parkā un zaļajā zonā Rīgas un Gaujas ielu krustojumā izvietoti Lieldienām un pavasarim raksturīgi vides dekori. Pašvaldība izmantojusi iepriekšējo gadu rotājumus.

“Tuvojoties Lieldienām, pilsētu rotā taureņi, putni, putnu būrīši un lielās olas, kurām esam atjaunojuši krāsu. Savukārt centrā puķu podi papildināti ar krāsainiem pūpoliem. Tā cenšamies rīkoties uz katriem svētkiem – papildinot esošo noformējumu, jo mainīt to katru gadu uz jaunu būtu pārāk dārgi. Jābūt samērībai,” saka Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļas teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Agija Kukaine.

Vecajā parkā svētku akcents redzams netālu no viesnīcas “Brūzis”, bet Rīgas ielā iepretim Jāņukalnam zaļā zona svētkos tiek rotāta tāpēc, ka šādu vēlmi izteikuši smiltenieši, gan norādot to pašvaldības veidotajās iedzīvotāju aptaujās, gan informējot personīgi.

A. Kukaini priecē, ka arī pilsētā esošās iestādes un uzņēmumi rūpējas par svētku radīšanas sajūtu iedzīvotājos. Piemēram, pie Smiltenes novada bibliotēkas uzstādīts Lieldienu koks, savukārt vairāku veikalu skatlogos jaušamas pavasarīgas noskaņas.

Foto

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju