FOTO: Strenčos iedzīvotāji un uzņēmēji brīdina politiķus 2

Šodien, 24. februāra pēcpusdienā cauri Strenču pilsētai pa maģistrālo Rīgas ielu virzījās lauksaimniecības un mežizstrādes tehnikas kolonna – vairāki desmiti smago transportlīdzekļu, bet pilsētas centrālajā laukumā bija sapulcējušies desmitiem cilvēku ar plakātiem.

Tā bija brīdinājuma akcija, kurā klātesošie pauda protestu pret Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisijas nodomu iekļaut  jaunveidojamajā Valkas novadā ne tikai Strenču novadu, kā tas bija plānots jau sākumā, bet arī Trikātas pagastu Beverīnas novadā un Ēveles pagastu Burtnieku novadā, kas visi savu vietu saredz Valmieras novadā. Šo teritoriju iedzīvotāji savu vietu saredz Valmieras novadā un joprojām uzskata novadu reformas likumprojekta izveidošanu par nepamatotu, virspusēji izstrādātu, netaisnīgu un šo pašvaldību iedzīvotāju interesēm neatbilstošu.

“Uzskatām, ka joprojām neesam sadzirdēti un mūsu viedoklis netiek ņemts vērā, tāpēc esam spiesti pāriet no solījumiem pie darbībām,” to, kāpēc šodien tika sarīkota brīdinājuma akcija Strenčos, pamato Strenču novada, Trikātas pagasta un Ēveles pagasta uzņēmēji.

Rīt, 25. februārī, Saeimas ATR komisija turpinās lemt, kādam pēc  šās reformas būt Valkas novadam. Ja lēmuma pieņemšanā vakardienas brīdinājuma akcija Strenčos netiks ņemta vērā, tai martā būs turpinājums jau Latvijas mērogā, uzsver Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons. 

“Mums ir zvanījuši ļoti daudzi cilvēki no citiem Latvijas novadiem un ir gatavi pievienoties,” piebilst novada mērs. Jau vakar Strenčos ar plakātiem bija ieradušies uzņēmēji no Limbažu novada, cīnoties par sava novada nedalāmību.

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Nepiedalījos. Stadīju ceriņus savā mājā. Kad es vēl februārī to spēšu atkārtot?

pirms 8 mēnešiem, 2020.02.24 20:32

kurkulis13

Iedzīvotāju vēlmi vajag respektēt. Valka šiem iedzīvotājiem neko nevar dot. Pat elementāru lietu, kā slimnīca nav, nerunāsim par banku vai mobilo operatoru pakalpojumiem. Tātad, Valmiera kur šie pakalpojumi ir pieejami. Ja blakus nebūtu Valga, tad te būtu riktīgs sūnu ciems. Būtu jādomā par Valkas pievienošanu Smiltenei vai Valmierai. Būs lētāk.

pirms 8 mēnešiem, 2020.02.25 09:39

Foto

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju