FOTO: Uzņēmēja Evita Ozoliņa-Brence savu brīvdienu izmanto, darot labu otram

Aizvien vairāk uzņēmēju rīkojas sociāli atbildīgi, bet ne vienmēr alkst par to skaļi runāt. Tāda ir arī skaistumkopšanas salona “Tom Džī” īpašniece, friziere Evita Ozoliņa. Pirmdienās, kad salonā meistariem ir brīvdiena, Evita dodas sapucēt seniorus, neprasot tiem ne centa par sniegtajiem pakalpojumiem. Aizvadītajā piektdienā, 8. martā, uzņēmējai līdzi uz pansionātu Smiltenē devās arī kolēģis, frizieris Gints Ristamecs, kurš saka: “Nespēju iedomāties, ka par ko šādu kāds var prasīt naudu. Šī ir tāda iestāde, kurā mēs paši kādreiz varam nonākt. Un, ja varam dot otram, tas ir jādara.”

Par E. Ozoliņas labajiem darbiem laikrakstam “Ziemeļlatvija” pastāstīja  SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” Sociālās aprūpes nodaļas sociālā darbiniece Anita Bušmane, taču iespaidos par jau iepazīto un vienmēr gaidīto uzņēmēju dalās paši seniori. 

“Evita pie mums nāk pirmdienās, kā gan viņa var nepatikt! Citādi mati būtu pinkaini un spogulī nemaz tik labi neizskatītos. Ak, cik labi es šodien jūtos! Šodien ciemos atbraucis mans mīļotais draugs no Āraišiem. Viņam par prieku cenšos uzposties katru reizi, tik šodien droši vien negribēs buču dot, jo man lūpas ir uzkrāsotas,” saka Mirdza Kalniete. 

“Visvairāk labos darbus var redzēt Ziemassvētku laikā, taču tie turpinās arī pēc svētkiem. Manī šī doma par pansionātu sēdēja jau ilgāku laiku. Zināju, ka iepriekš vecajiem cilvēkiem matus grieza par samaksu. Esmu pateicīga, ka man ļāva to darīt bez atlīdzības. Sākotnēji ir jāiepazīst cilvēki, jāparunājas, jāieklausās, reizēm jāpierunā. Tagad ne tikai griežu matus vai vīriešiem bārdu sakopju, bet kopā skatāmies bildes un jokojamies par dzīvi. Mājās vienmēr pārnāku pozitīvām emocijām,” atklāj E. Ozoliņa.

Frizieris G. Ristamecs, kurš vienmēr atsaucas labdarībai un iepriekš ir viesojies vairākos citos pansionātos, ievērojis: “Lai arī kāds ir rezultāts – profesionāls vai mazāk profesionāls, šie cilvēki tev ir pateicīgi par to, ka savu laiku esi veltījis tieši viņiem. Un labie darbi dzīvē vienmēr tiek atlīdzināti.”

Jāpiebilst, ka līdzīgu iniciatīvu uzņēmušās arī divas frizieres Kitija Ozola un Dita Ostapko Valkā, kuras bez atlīdzības matus griež Valkas novada sociālās aprūpes nama iemītniekiem. Par to plašāk bija lasāms “Ziemeļlatvijas” 5. marta numurā.

Foto

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju