FOTO: Valkā dala Latvijas simtgades kūku 4

Sestdienas dzestrais un miglainas rīts nav bijis šķērslis daudziem Valkas un kaimiņpilsētas Valgas iedzīvotājiem, lai pulksten 10 atsauktos Valkas novada domes priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa aicinājumam ierasties pie pieminekļa, kas veltīts Latviešu Pagaidu Nacionālajai padomei. Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, pirmo reizi pie pieminekļa bija jaunsadzes goda sardze. Turklāt atnākušie, kuri rokas sildīja latviskajos dūraiņos, cienājās ar V. A. Kraukļa pasniegto simtgades kūkas gabaliņu. Pavisam bija simboliski simts garšīgi kūkas gabaliņi, kas rotāti ar Latvijas valsts karodziņu. Daudzi igauņi, saņemot kūku, valcēniešiem novēlēja, lai Latvijai ilgs mūžs. Turklāt kaimiņi savu solidatitāti ar latviešiem pauda, nēsājot pie apģērba piespraustas lentītes Igaunijas valsts un Latvijas valsts karoga krāsās. Simtgades svinības turpināsies pulksten 16 Valkas pilsētas kultūras namā ar svētku tostu, svinīgo pasākumu, salūtu un svētku balli kopā ar grupu "Dakota".

Komentāri 4

duksis4x4

Ō, aiz stūra tiek vārīta lielgabalu zupa... tad jau salūts būs! :)

pirms gada, 2018.11.17 16:32

bezugunsnavdumu

Krauklis veselu gadu krāja, lai pacienāt ar 100 kūkām. Budžetā naudas nav, viss nozagts un notrallināts mākoņstumšanas projektos. Katram novadniekam sarūpēt kūkas gabalu, vai vismaz apsveikuma kartiņu, to nekad. Tikai drukāt nevienam nevajadzīgo sevis slavinošo lapeli Kraukļa Vēstnesis, nauda ir.

pirms gada, 2018.11.17 18:59

bezugunsnavdumu

Svinēt valsts dzimšanas dienu dienu pirms, kad valstī arī nākamā nav jāiet uz darbu, lai izgulēt dzerumu. Tas ir kas? Patriotisms Kraukļa gaumē?

pirms gada, 2018.11.17 19:04

bezugunsnavdumu

Varēja svinēt arī piektdien, lai nebūtu jāiet pie tautas.

pirms gada, 2018.11.17 19:12

Foto

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju