FOTO: Zemessargi sniedz ieguldījumu Smiltenes pilsētas simtgadē

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. Kaujas nodrošinājuma bataljona 1. kājnieku rotas zemessargi komandiera Dmitrija Oreškina un 1. kājnieku rotas komandiera virsleitnanta Laura Briedīša vadībā sestdien pulcējās Smiltenē, lai dotu ieguldījumu sabiedrībai pilsētas simtgadē. Šīs rotas zemessargi ir vieni no labākajiem bataljonā, kurus raksturo pareizā attieksme. Sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību zemessargi rīkoja talku, kuras laikā tika attīrīta kilometru gara teritorija, kur savulaik atradās dzelzceļa sliedes.

“Talkā zemessargi zāģēja bojātos, kritušos un nokaltušos kokus un krūmus, vāca atkritumus, lai veidotu sakoptu teritoriju aiz pašapkalpošanās automazgātavas Smiltenē. Ļoti augstu vērtēju šādu iesaistīšanos. Divu stundu laikā zemessargi paveica fantastisku darbu. Paldies viņiem par iniciatīvu,” saka Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļas teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Agija Kukaine.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. Kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris Dmitrijs Oreškins “Ziemeļlatvijai” stāsta, ka 1. kājnieku rotas zemessargi iesaistījās sabiedriskās kārtības  nodrošināšanā Smiltenes simtgades svētku nedēļas pasākumos. Neskatoties uz to, bataljons vēlējās pilsētai svētkos dāvināt ko vērtīgu – savu laiku un darbu sabiedrības labā. “Zemessardze ir integrāla sabiedrības sastāvdaļa, kurā brīvprātīgi iestājušies un dienē vietējie iedzīvotāji. Ja Smiltenes pilsēta šogad svin savu simtgadi, tad arī mēs tai gribam dot kaut ko no sevis, vienlaikus šādas aktivitātes stiprina esošo zemessargu pārliecību un veicina sadarbību ar pašvaldību,” stāsta D. Oreškins.

Viņš atklāj, ka tiek mērķtiecīgi strādāts, lai dienests Zemessardzē būtu interesants. “Protams, primārais uzdevums ir aizstāvēt savu valsti un būt tās patriotam. Taču cenšamies dažādot savas mācības, piedalīties šāda veida pasākumos, lai ikviens sajustu, ka būšanai Zemessardzē ir jēga. Dienests Zemessardzē nozīmē visdažādāko specialitāšu klāstu –  mums ir pavāri, sakarnieki, autovadītāji, kā viena no jaunākajām spējām 2. Vidzemes brigādē šogad plānota arī reģionālā Zemessardzes kiberaizsardzības vienības attīstība. Šogad, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, Zemessardzē ir vērojama augsta aktivitāte, interesi par dienestu izrāda ne tikai vīrieši, arvien vairāk iestājas sievietes. Jo vairāk mēs būsim, jo lielāku ieguldījumu varēsim sniegt sabiedrībai,” saka komandieris D. Oreškins.

Kopš 1991. gada rudens Zemessardzē dien smiltenietis Jānis Dinga, vairākus gadus to dara arī viņa bērni Nelda un Ēriks. “Zemessardzē esmu no tās pirmsākumiem, un tas ir brīvprātīgi. Esmu pārliecināts, ka šī ir pati labākā iespēja, kā sagatavoties un būt gataviem, ja valstī notiek kas slikts. Esam gatavi jebkurā brīdī aizsargāt savu valsti, kopā ar sabiedrotajiem pretojoties ienaidniekam. Man vienmēr ir paticis, ka zemessargi iesaistās arī šādās aktivitātēs kā sestdien Smiltenē,” teic J. Dinga.

Pēc talkas visi devās uz Niedrāja ezeru, kur par godu Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. Kaujas nodrošinājuma bataljona 1. kājnieku rotai muzikāli enerģisku sveicienu uz ezera sniedza Zemessardzes metāla pūšaminstrumentu ansamblis, kas bija ieradies no Rīgas. Bet pēc tam neformālā gaisotnē notika zupas vārīšana un ēšana un sarunas ar vietējās pašvaldības vadību.

Smiltenei un  smilteniešiem simtgadē komandieris D. Oreškins vēl saglabāt to dinamiku un attīstības līkni, kādā pilsēta šobrīd atrodas. “Var redzēt, ka šeit dzīve mutuļo,” atzīst D. Oreškins.

Foto

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju