Veselīgos un enerģijas pilnos “InGo” musli produktus ražo Blomē

Zīmola “InGo” musli batoniņi un uzkodas komentārus vairs neprasa. Idejas autores, smiltenietes Ingas Ērgles ražotos produktus enerģijai iecienījuši aktīva un veselīga dzīvesstila piekritēji, sportisti, kas savas virsotnes iekaro skaistajās Latvijas ainavās, stadionos un plašajā pasaulē, viņu vidū arī olimpisko spēļu dalībnieki. Bagātīgos un uzturvielām vērtīgos produktus pamanījuši arī Latvijas uzņēmumi un ārvalstu kompānijas. Tieši eksports ir veids, kā I. Ērgle vēlas attīstīt savu uzņēmumu. 


Pirms vairākiem gadiem pabeidzot studijas, enerģiskā kalnu riteņbraucēja un florboliste biznesu uzsāka Rīgā. Taču dzimtās pilsētas Smiltenes šarms, attīstība un labā sajūta, kas allaž pārņēma, šeit atgriežoties, pērn I. Ērgli lika domāt par ražošanas pārcelšanu uz Smiltenes novadu. Tas bija ne tikai emocionāls, bet arī stratēģiski pārdomāts lēmums. Šis ir pirmais pavasaris, kad “InGo” ir pašiem savas neatkarīgas ražošanas telpas un pievilcīgs birojs, kas atrodas īrētās telpās Blomes centrā. Tie nebūt nav visi jaunumi, par kuriem priecīga ir pastāstīt uzņēmēja, dzīvojot novadā, kas ir vieta, kur augt ne tikai bērniem un ģimenēm, bet arī uzņēmumiem.
Blomes centrā pie darbnīcām kādreiz atradās veikals, ko bija iecienījuši vietējie ļaudis. Ārēji ēka izskatās tāpat kā tolaik, taču iekštelpas piedzīvojušas lielas pārmaiņas. Aptuveni septiņdesmit kvadrātmetru platībā veikts remonts, vienā no gaišajām telpām notiek ražošanas process ar jau krietni jaudīgākām iekārtām, bet otrā iekārtots mājīgs ofiss, kurā ģenerēt jaunas idejas un vienlaikus gūt mieru. I. Ērgle, kā vienmēr, ciemiņus sagaida ar plašu smaidu sejā, viņas acīs joprojām jaušama degsme un vārdos spēks mijas ar neatlaidību.

"Kad domāju par atgriešanos Smiltenes novadā, prātoju, kur būs tās telpas, kurās varētu iedzīvoties un radīt labvēlīgu darba vidi. Nejauši prātā ienāca šī vieta, jo gan pēc izvietojuma, gan platības ir laba, ar attīstības iespējām. Kādu laiku telpas stāvēja tukšas un ēkai joprojām ir neapdzīvots otrais stāvs. Tā kā te agrāk atradās veikals, arī pārtikas un veterinārajam dienestam nevajadzētu būt iebildumiem pret pārtikas ražošanu šeit.

Par uzņēmuma līdzekļiem veicām kapitālo remontu, bet, piesaistot līdzekļus no Lauku atbalsta dienesta programmas “LEADER”, projekta ietvaros iegādājāmies lielākas un ražīgākas iekārtas, kas paaugstina darba efektivitāti. Pirmās iekārtas nopirkām, pateicoties Rīgas domes grantu programmai “Atspēriens”. Tas bija mūsu sākumpunkts, būt vai nebūt, bet bija, un viss izdevās. Jāsaka godīgi, atgriezties Smiltenē man ļoti gribējās, taču tas lielā mērā bija atkarīgs no tā, vai piesaistīsim Lauku atbalsta dienesta finansējumu. Tas ir liels un labs atbalsts, lai atspertos un turpinātu attīstību. Šeit arī svarīgu lomu nospēlēja “Altum”, ar kura palīdzību bija iespēja sākotnēji projektu nofinansēt."


Pilnu interviju ar zīmola "InGo" īpašnieci Ingu Ērgli lasiet laikraksta "Ziemeļlatvija" piektdienas, 26.aprīļa, numurā vai šeit, iegādājoties rakstu pilnā apjomā.  


Foto

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju