VIDEO: Daļā Valkas 4 mēnešus nebūs siltā ūdens; iedzīvotājus aicina pirkt boilerus 3

Apkures sezonas beigas valcēniešiem, kuri dzīvo Lauktehnikas rajonā, nozīmē arī vairākus mēnešus bez karstā ūdens. Šovasar tas atslēgts pilnībā. Darbināt katlu māju gada siltajos mēnešos pašvaldībai ir ekonomiski neizdevīgi, tāpēc vietvara aicina iedzīvotājus iegādāties boilerus. Ne visi ar to ir mierā.

Tas, ka līdz ar apkures sezonas beigām pašvaldība pārtrauc arī karstā ūdens padevi, Lauktehnikas daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem nav jaunums. Taču, ja iepriekšējos gados silto ūdeni vietvara mēģināja nodrošināt vismaz dažas reizes mēnesī, tad no 1. maija līdz 1. oktobrim šogad tas atslēgts pilnībā.

"Cilvēkiem, kuri strādā ražošanā, katru dienu vajag karsto ūdeni. Tā jau nevar – es nedēļu nemazgāšos, iešu uz darbu un reizi nedēļā nomazgāšos. Tā ir anekdote," skaidroja daudzdzīvokļu nama vecākais Tarass Afanasjevs.

Kā līdz rudenim izdzīvot bez karstā ūdens – par to tagad nākas domāt 86 dzīvokļu iemītniekiem. Paveicies tiem, kuri paši laikus uzstādījuši boilerus. Aptuveni 20 dzīvokļos to nav.

Karstais ūdens pa krānu netecēs vēl četrus mēnešus, iedzīvotājiem tas jāsagādā pašu spēkiem. Lai nomazgātos, Inta Purgale ūdeni vāra vairākos katlos. 

"Kādu stundu man vārīsies. Un es te salieku citus, tad to elektrisko ņemu, bet tāpat līdz nabai nav tas ūdens tajā vannā. Nevienam par mums nesāp sirds, mēs esam pamesti," sacīja daudzdzīvokļu mājas iemītniece Inta Purgale.

Lēmumu šovasar pārtraukt karstā ūdens piegādi pašvaldībā skaidro ar mazu tā patēriņu pērnā gada vasarā un augsto karstā ūdens sagatavošanas pašizmaksu, kas ir 79 eiro par kubikmetru.

Pakalpojumu sadārdzina tas, ka Lauktehnikas mikrorajona iedzīvotājiem siltumu un karsto ūdeni ražo atsevišķa katlumāja, pilsētā to nodrošina  koģenerācijas stacija. 

"Mēs esam trūcīgi un nevaram samaksāt to šausmīgo summu, kādu mums prasa par vasaru. Es sildu ūdeni uz gāzes plīts, nesu uz vannasistabu, kā nu es varu aiznest. Esmu otrās grupas invalīde," teica daudzdzīvokļu mājas iemītniece Ausma Muceniece.

Pašvaldībā uzskata – ekonomiski izdevīgāk iedzīvotājiem būtu iegādāties un uzstādīt karstā ūdens boilerus. Tie varētu izmaksāt līdz 140 eiro.

"Faktiski tas varētu atmaksāties divos mēnešos, nu kaut vai trijos. Mēs esam šobrīd gatavi palīdzēt risināt jautājumu par finansiālo pusi ar atliktu maksājumu uz kādu termiņu. Tas jau ir privātīpašums, tā ka mēs varam tikai nākt pretim," atzina Valkas novada  pašvaldības izpilddirektors Ainārs Zābers.

"Līdz ar to, ka tagad uzstādīs tos boilerus, pieaugs arī elektrības rēķins. Bez tā vēl visa elektroninstalācija katrā dzīvoklī ir veca palikusi, var neizturēt tie vadi," vērtēja  daudzdzīvokļu nama vecākais Afanasjevs.

Iedzīvotāji uzskata – loģiskākais risinājums ir Lauktehnikas rajona namus pievienot centrālajam pilsētas ūdensvadam. Pašvaldībā skaidroja – siltumtrase tad jāvelk gandrīz divus kilometrus, tas būtu vēl dārgāk nekā boileru izmaksas.

Komentāri 3

bezugunsnavdumu

Kraukļa pārvaldes domugraudi. Nav izdevīgi. Kā var būt neizdevīgi pašvaldībai? Tas ir privātā firma? 12000 eur mēnesī nes Alko1000 īre, no tās naudas arī jāsubsidē rajonus kuri ir novārtā.

Nevis jāblandās pa Valgu, tiekoties ar Igaunijas prezidentu, neievērotjot distancēšanos, stumjot batonus cik Valkā viss ir labi, un ar maisu gaida investorus.

Atkāpies Kraukli. Nu cik var blamēties? Neba vēl būs lohi kuri tevi ievēlēs? Aizej kā vīrs, ar godu. Neaizņem vietu.

Tavā pārvaldībā esošā komunālā saimniecība, pat nevar namos nomainīt elektroinstalāciju. Tas ir kronis visam. Ja tās vainas sāksies ugunsgŗeki, atbilde būs, ka iedzīvotāji paši vainīgi, rindas kārtībā bija jāsilda ūdeni? Es nemaz nebrīnīšos.

pirms 6 mēnešiem, 2020.06.04 09:02

bezugunsnavdumu

Un par diviem kilometriem siltumtrases ir meli. Ikvienam Valkā var melot, bet ne man. No Rūjienas ielas katlumājas, pieņemot, ka slimnīcā atzaru nevar izveidot, gar koklētāju, pa mežu, ir tikai 1225 metri. Tas pa āšvaldības zemi.
No slimnīcas 833 metri.
Pa taisno, pa Optimista mežu vien 922 metri.

Kraukli kad melo, visus neuztver par lohiem.

pirms 6 mēnešiem, 2020.06.04 09:15

bezugunsnavdumu

Labāk būtu attīstījis Lauktehnikas rajonus, nevis skaidījis apkārt ar hoteļu utopijām, vistu fabrikām un citiem mēsliem, kuri arī aprij budžetu, ka nav naudas pat atmaksāt cilvēkiem boileru iegādi 100% apmērā.
Lej kautko par atlikto maksājumu, itkā cilvēki pie vainas, nevis pašvaldība, kura iedomājas sevi par privāto firmu un tai nav izdevīgi.
Arī dēļ viena vienīgā iedzīvotāja ir jakurina katlumāju un jāpiegādā ūdeni un siltumu.
Citādi es neredzu iemeslu mājām palikt pie Valkas Namsaimnieka, jātaisa kooperatīvu, kā Igaunijā, krāt naudu un izbūvēt savu katlumāju.

pirms 6 mēnešiem, 2020.06.04 09:20

Foto

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju