VIDEO: Šogad neierasti agri tek kļavu sulas. Pirmo urbumu saimniecības "Birzī" saimnieks Ervins Labanovskis veicis vēl pirms jaunā gada

Necerēti agri sākušas tecēt kļavu sulas. Parasti to tecināšana sākas februāra beigās, marta sākumā, kad pamazām mostas daba. Ervins Labanovskis, saimnieks sulu tecināšanas saimniecībā “Birzī”, šobrīd veicis vairākus urbumus, kuru skaits ir sasniedzis aptuveni 100.

Pirmos urbumus saimnieks ir veicis jau pirms jaunā gada, svētkos galdā celdams svaigi tecinātas sulas. Viņš min, ka normālos laikapstākļos decembrī nevajadzētu būt tik siltam laikam, tādēļ šajā laikā agrāk vēl nav mēģinājis tās tecināt.

Ervins Labanovskis informē, ka šobrīd sulas netecēs tik daudz, cik pavasarī, jo koks vēl nav kārtīgi atmodies. Tas ir gatavs sulu tecināšanai tad, kad pēc lieliem mīnusiem iestājas atkusnis. Viņš iesaka kļavām urbumus veikt dienvidu pusē, jo, ja ārā ir mīnus grādi, pa dienu sula atkusīs.

Kokos iesistās tapiņas paliks līdz sulu tecināšanas sezonas beigām. Kad iestāsies sals, tā apstāsies līdz nākamajam atkusnim. “Birzī’’ ievāktās sulas būs pieejamas arī pircējiem. Jāpiebilst, ka, ja tās satecēs vairumā, taps arī kļavu sīrups.

 

Sižeta autori:

Laura Jansone

Mārtiņš Balka

Vidzemes televīzija

Foto

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju