Aicina skolēnus piedalīties konkursā “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai”

Latvijas piļu un muižu asociācija un Latvijas privāto vēsturisko ēku asociācija sadarbībā ar Junior Achievement Latvia aicina skolēnus piedalīties kultūrvēsturi izzinošā konkursā “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai”. Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par kultūras mantojuma objektiem, rosinot domāt par to izmantošanu mūsdienās. Konkursa uzvarētājam būs unikāla iespēja kādā no Latvijas muižām vai pilīm rīkot slēgtu pasākumu. 

Konkurss 8. - 11. klases skolēniem “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai” norisinās jau otro gadu. Arī šogad jaunieši aicināti dalīties ar savu skatījumu, kā vēsturiskās ēkas – pilis un muižas – būtu iespējams iekļaut apkārtnes sabiedriskajā dzīvē. 

“Viena no Latvijas vērtībām – pilis un muižas ar katru gadu savu vērtību tikai audzē. Tā kā šo vērtību nododam no paaudzes paaudzē, arī jauniešos jārosina interese un jāveicina izpratne par kultūras mantojuma nozīmību un saglabāšanu. Pateicoties konkursam, varam uzzināt jauniešu skatījumu uz pilīm un muižām, kādas iespējas viņi saskata vēsturisko ēku objektos. Esmu pārliecināta, ka konkurss ir labs atskaites punkts arī vēsturisko ēku saimniekiem, jo jauniešu izstrādātais pils vai muižas attīstības redzējums spēj būtiski palīdzēt, plānojot attīstību un tūristu piesaistīšanas iespējas,” stāsta Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācijas pārstāve Egita Karlsone.

Lai piedalītos konkursā, skolēniem jāizvēlas viena no Latvijas pilīm vai muižām (pilns saraksts pieejams šeit), jāpiesakās elektroniski pils vai muižas apmeklējumam līdz 3. maijam. No 16.-18. maijam konkursa dalībniekiem būs iespēja apmeklēt izvēlēto objektu, savukārt līdz 31. maijam tiks gaidīti izstrādātie biznesa plāni apmeklētajai pilij vai muižai. Konkursa nolikums pieejams http://pilis.lv/lv/ un http://www.lpvea.lv .

Biznesa plāns apmeklētajai pilij vai muižai elektroniski jāiesniedz rakstot uz e-pastu [email protected] līdz 31. maijam. Iesūtītos biznesa plānus vērtēs muižas vai pils pārstāvis, kam biznesa plāns gatavots,  kā arī pārstāvji no Latvijas piļu un muižu asociācijas, Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācijas, Junior Achievement Latvija, kā arī www.naudasskola.lv Konkursa uzvarētāji katrā klašu grupā (7.-8. un 10.-11. klašu grupas) tiks paziņoti 2019. gada 1. oktobrī. Uzvarējušās klases komandas iegūs vienreizēju iespēju sarīkot neaizmirstamu klases vakaru kādā no Latvijas pilīm vai muižām. 

Plašāka informācija par konkursu pieejama http://pilis.lv/lv/ un http://www.lpvea.lv.

20190416-1511-publictates-foto-mazs.jpg

Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju