Edgars Čerkovskis: “Tehnoloģijas – nākotnes perspektīvas???”

Vēl nesen tas, kas pēdējā laikā paveikts digitālo tehnoloģiju jomā, šķistu kā reklāmas kadri no zinātniskās fantastikas filmas. Taču šobrīd tā ir realitāte, kas neatgriezeniski ietekmējusi un ietekmēs visas nozares. Šodien Smiltenes vidusskolas skolotājus ar nākotnes perspektīvām, ko jau pavisam drīz arī Latvijā pavērs digitālās tehnoloģijas, iepazīstināja Ekonomikas un kultūras augstskolas lektors Edgars Čerkovskis.

Savā lekcijā “Tehnoloģijas – nākotnes perspektīvas” viņš arī pievērsās sociālo tīklu fenomenam, kuru ietekmi uz sabiedrības veselību un drošību daudzi joprojām nepamatoti uztver pārāk nenopietni. Kaut arī zinātnieku pētījumi aizvien pārliecinošāk apliecina arī to, ka straujā tehnoloģiju attīstība un daudzās, sociālajos tīklos, dažādās interneta vietnēs pavadītās stundas “vainagojušās” ar cilvēku IQ līmeņa samazināšanos.

Robeža, aiz kuras ikviens var justies drošs un pasargāts, kļūst aizvien trauslāka…

Tehnoloģiju attīstības rezultātā jau tagad tūkstošiem cilvēku, kas strādāja pakalpojumu sfērā, palikuši bez darba. Arī Latvijā šajā jomā strādājošo skaits ir ļoti liels. Tāpēc jautājums par izglītību, kādu nodrošināt bērniem, kuriem dzīves laikā vairākkārt nāksies mainīt profesijas un strādāt arī tādās jomās, par kurām šodien pat vēl nenojaušam, kļūst aizvien aktuālāks. “Pastāvēs, kas pārvērtīsies,” rakstīja Rainis, kura domugraudi kļūst aizvien aktuālāki visas pasaules sociālekonomiskās situācijas kontekstā.

Pēc E.Čerkovska lekcijas Smiltenes vidusskolā bija arī vecāku padomes sēde, kurā tika pārrunāti jautājumi par skolēnu drošību internetā, izteikti viedokļi par mobilo telefonu lietošanu skolā. Skolas direktore Ilze Vergina informēja par skolas rekonstrukcijas gaitu, par mācību sasniegumiem 2018./2019.m.g. un skolas budžetu, kā arī pastāstīja par atbalsta pasākumiem ikviena skolēna mācību rezultātu uzlabošanai. Vecāku padomes pārstāvji uzzināja to, kas, saskaņā ar projektu “Skola 2030”, mainīsies mācību pieejā, organizēšanā un vērtēšanā.

Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju