Labāko vidū – arī Smiltenes tehnikuma audzēkņi

Šodien, 8. maijā, Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā, sāksies gada vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā – nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss “Skills Latvia 2019”, ko organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Šogad 19 prasmju konkursos savas iemaņas pārbaudīs 129 konkursanti no 34 profesionālās izglītības iestādēm, arī no Smiltenes tehnikuma.

Smiltenes tehnikumu pārstāvēs 4. ēdienu pakalpojumu kursa audzēkne Ieva Vizule, 4. viesnīcu pakalpojumu kursa audzēkne Renāte Jermalajeva un 3.a transporta kursa audzēknis Ernests Aizkalns.

Konkurss “Skills Latvia” notiks divas dienas – 8. un 9. maijā. Konkursanti no visas Latvijas demons­trēs savu meistarību, zināšanas un profesionalitāti tērpu dizainā, datortīklu administrēšanā, friziera darbos, grafikas dizainā, restorānu servisā, ēdienu gatavošanā, mobilajā robotikā, flīzēšanā un citās prasmēs. Jauno profesionāļu sniegumu konkursos vērtēs ekspertu komisijas, kurās strādās nozares speciālisti un darba devēji.

VIAA direktore Dita Traidās uzsver, ka jauno speciālistu, mācībspēku un darba devēju vidū konkurss “Skills Latvia” ir kļuvis par vērienīgāko notikumu profesionālajā izglītībā, tā ir nacionālās un starptautiskās konkurētspējas mēraukla profesionālās izglītības kvalitātei.

Veiksmīga dalība “Skills Latvia 2019” dod iespēju topošajiem profesionāļiem pārstāvēt Latviju un pretendēt uz medaļām starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos jeb tā dēvētajās profesiju olimpiskajās spēlēs “EuroSkills” un “WorldSkills”, informē konkursa kampaņas “Uzvar darītājs!” pārstāve Inga Galkina.

Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju