Laiks doties uz bibliotēku pēc jaunajām grāmatām

Smiltenes novada bibliotēka saņēmusi jaunas grāmatas un atgādina, ka bibliotēkā ir iespēja pieteikties rindā populārāko grāmatu saņemšanai lasīšanai mājās.

Autorizētiem bibliotēkas lietotājiem ir iespēja grāmatu rezervēt arī elektroniskajā katalogā. Par autorizācijas datu saņemšanu jāvaicā bibliotekārēm.

“Aicinām rezervēt izvēlētās grāmatas kopkatalogā “Mana bibliotēka”,” piebilst Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre Ilona Rozīte.

Bibliotēkas jaunumu klāstā ir, piemēram, aizputnieka Kaspara Rogas debijas grāmata literatūras pasaulē “Trīs”. Grāmatā ir apkopoti trīs mistikas un spriedzes pilni stāsti, kas it īpaši var interesēt šausmu un trilleru cienītājus, Stīvena Kinga un Dīna Kunca daiļrades fanus.

Debijas romāns nācis klajā arī aktierim un dramaturgam Ērikam Vilsonam. Grāmata par teātra dzīvi “Me&Mo” ir stāsts par Liepāju un pilsētas teātri pagājušā gadsimta 90. gados un vēlāk, kad neatkarība bija pavisam jauna un iekšējā brīvība palaikam saskrējās ar ārējo un varēja arī strandēt.

Osho grāmatā “Vakara izskaņai. 365 meditatīvi mirkļi, ieejot naktī” ir iekļautas 365 nodaļas, kuras ieteicams lasīt hronoloģiskā secībā. Tās veltītas īpašām nakts tēmām ar domu, lai, izlasot pirms gulētiešanas vienu no tām, dienu noslēgtu apcerīgi un mierpilni.

Grāmatā “Simtgades dullais letiņš. Apskaidrības. Jāņa Dimanta gabaliņi” leģendārais žurnālists, ilggadējais Latvijas Televīzijas raidījuma “Panorāma” galvenais redaktors, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Jānis Dimants nopietni un nenopietni stāsta par dzīvi, par vēsturi, par sevi un savu lomu šajā dzīves karuselī.

Autoru Maijas Pohodņevas un Modra Pelša kopdarbs “Kaķu vārdotāja” ir grāmata priekam un optimismam. Tā vēsta par sievieti vecumā pēc četrdesmit, kura saprot: dzīvesprieks un ticība mīlestībai jāatgūst jebkuriem līdzekļiem, un to, kā izrādās, var paveikt, ja ņem talkā kaķi, makšķeri un vīrieti. 

Ārzemju rakstnieku jauno grāmatu klāstā ir, piemēram, Melānijas Goldingas psiholoģiskais trilleris “Mazie mīlulīši”, kas veidots, stāstījumā ieplūdinot diezgan biedējošus folkloras elementus. Autore sava darba ideju ir aizguvusi no seniem tautas nostāstiem un pasakām par samainītiem bērniem. Pēc viņas grāmatas motīviem tiek uzņemta arī kinofilma.

Vēl jaunumu klāstā ir Dagnijas Dreikas prozas grāmata “Izklaides ar laiku’’, Aijas Rības grāmata “Veiksmīga biznesa psiholoģija”, kas kodolīgi sniedz attiecīgās tēmas pamata teorijas un praktiskus piemērus, kā arī citas grāmatas.

“Laipni lūdzam apmeklēt bibliotēku!” aicina Ilona Rozīte.

Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju