Latvijā par desmit labām šuvējām vairāk! Smiltenes tehnikuma šuvēju izlaidums

Latvijā tagad ir par desmit diplomētām šuvējām vairāk! Darba tirgū tik vajadzīgo profesiju viņas apguva Smiltenes tehnikuma Mājamatniecības centrā. 480 stundu apmācība notika ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” atbalstu, pašām audzēknēm sedzot tikai 10% mācību maksas.

“Mācības sākās pagājušā gada 28.augustā. Audzēknes šajā laikā apguva vairākus mācību moduļus: tekstilmateriālu sagatavošana, darba organizācija, piegriešana un lekālu apstrāde, aprīkojuma sagatavošana, vīļu šūšana, šūto izstrādājumu izgatavošana u.c.,” informē Smiltenes tehnikuma šuvēju skolotāja Daiga Ūdre.

“Audzēknes par šo skolas piedāvājumu bija ļoti pateicīgas. Vispirms jau tāpēc, ka iegūtās zināšanas varēs pielietot, rūpējoties par savu ģimeni. Taču ne mazāk svarīgs ir arī 2.profesionālās kvalifikācijas līmeni apliecinošs dokuments. Viena no absolventēm jau strādā šūšanas uzņēmumā. Kādas citas absolventes meitai Rīgā pieder tekstilpreču veikals un arī tur mammas zināšanas un prasmes ļoti noderēs.

Visas audzēknes bija ar ļoti augstu motivāciju mācīties, ko apliecina arī profesionālās kvalifikācijas eksāmenu rezultāti. Piecas absolventes to nokārtoja uz 9, piecas – uz desmit ballēm. Visas šuvējas bija arī trīs mēnešus ilgā praksē, kur nostiprināja skolā iegūtās zināšanas.”

“Šis šuvēju kurss mums visiem atmiņā paliks kā ļoti saliedēts un draudzīgs,” atzīst projekta vadītāja Solvita Bāliņa. “Audzēknes vienoja ne tikai mācības. Viņas kopā svinēja arī dzimšanas dienas un citus svētkus. Prata viena otru uzmundrināt un bija ļoti laba komanda.”

“Iedzīvotāju interese par šo pieaugušo izglītības programmu ir ļoti liela,” stāsta Daiga Ūdre. “Daudzas sievietes labprāt apmeklētu kursu, kura ietvaros piedāvājam apgūt šūšanas pamatus. Vairākas interesējušās arī par mūžizglītības programmu, kas paver iespēju iegūt profesionālo kvalifikāciju. Mūsdienu mainīgajā darba tirgū prasmju nekad nevar būt par daudz.”  

Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju