Nepalaid garām šogad pirmos projektu konkursus, lai īstenotu projektus jaunatnes jomā

5. februāris programmai “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, 7. februāris programmai “Eiropas Solidaritātes korpuss” – šie ir divi datumi, līdz kuriem jauniešu grupas, nevalstiskās organizācijas, biedrības, sociālie uzņēmumi, valsts un pašvaldību institūcijas un citi, kas ikdienā  strādā ar jauniešiem, aicināti iesniegt savus projektu pieteikumus, informē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA). 

Abu programmu projekti ir gan starptautiski, gan nacionāli ar mērķi uzlabot darba ar jaunatni kvalitāti, veicināt sabiedrībā solidaritāti, iedrošināt jauniešus pašus īstenot savus projektus, iesaistīties un kļūt sociāli aktīviem. 

Par “Erasmus+: Jaunatne darbībā”

Latvijai programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu īstenošanai 2019. gadā pieejami teju 2,4 miljoni eiro (2 358 697 eiro). Pirmajā projektu konkursā, kas norisinās līdz 5. februārim - 612 632,10 eiro. Kopumā šogad projektus “Erasmus+” jaunatnes jomā varēs iesniegt trīs reizes gadā – līdz 5. februārim, līdz 30. aprīlim, kā arī līdz 1. oktobrim.

2019. gads ir jau sestais gads programmas “Erasmus+” ciklā, kas kopumā ilgst no 2014. līdz 2020. gadam. Programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, pašiem veidojot un īstenojot projektus.

Programmā “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ir iespējams īstenot projektus trīs pamatdarbībās: pirmā – “Personu mobilitāte mācību nolūkos” (mobilitātes veids “Jauniešu apmaiņas” un “Jaunatnes darbinieku mobilitāte”); otrā – “Stratēģiskās partnerības jaunatnes jomā”; trešā – “Jaunatnes dialoga projekti”.

Par “Eiropas Solidaritātes korpusu”

Savukārt programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu īstenošanai 2019. gadā Latvijai ir pieejami teju 1,3 miljoni eiro (1, 128 miljoni eiro). Pirmajā projektu konkursā, kas norisinās līdz 7. februārim – 383 380, 94 eiro. Kopumā šogad projektus “Eiropas Solidaritātes korpusā” varēs iesniegt trīs reizes gadā – līdz 7. februārim, līdz 30. aprīlim un līdz 1. oktobrim.

JSPA informē, ka šis ir otrais gads programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” ciklā, kas kopumā ilgst no 2018. līdz 2020. gadam. Programmā “Eiropas Solidaritātes korpuss” jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem ir iespēja doties brīvprātīgajā darbā (gan starptautiskā, gan atsevišķos gadījumos nacionālā), strādāt atmaksātu praksi* vai darbu, kā arī īstenot pašiem savus Solidaritātes projektus, kuru mērķis ir risināt kādu sabiedrībā aktuālu izaicinājumu.

Programma „Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.

Projektu pieteikumi abās programmās iesniedzami tiešsaistē. Plašāka informācija www.jaunatne.gov.lv


Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju