Par košo Smiltenes meiteni Aleksu un Valsts prezidentu, kuram skolas laikā arī kādreiz gribējās paslinkot 3

24.maijā, plkst. 13.30, pie Latvijas televīzijas skatītājiem dosies projekta *PuMPuRS raidījuma KLASE noslēdzošā epizode, kuras laikā neaizmirstamu tikšanos piedzīvos Smiltenes tehnikuma 3. kursa audzēkne Aleksa, kļūstot par īpašo viešņu Rīgas pilī.

Aleksas ārējais izskats, košais grims un mainīgās matu krāsas, zīmējumi uz sejas un rokām bieži rada maldinošu priekšstatu apkārtējiem, liekot domāt, ka meitene ir noteikumu pārkāpēja, narkomāne, nesekmīgā, katrā ziņā tāda, kura nav vēlama. Vai savādāks tiešām nozīmē nepareizs?

Valsts prezidents Egils Levits sarunā ar Aleksu atzīst, ka cilvēka dzīvē izaicinošākais un grūtākais ir pusaudža vecums, kad no bērna jākļūst par jaunieti un pieaugušo. 

Noslēdzošā projekta PuMPuRS veidotā raidījuma KLASE epizode ēterā būs skatāma 24.maijā, plkst. 13.30, LTV 1.

Trīs sezonu garumā raidījumā KLASE savus ļoti personīgos un dziļos stāstus ir atklājuši 36 skolēni no visas Latvijas. Diskusijās par dzīvi un to, ko vecākiem vai skolotājiem parasti nestāsta, ir piedalījušies vairāk nekā 150 jaunieši. Iedvesmot palīdzējušas sabiedrībā zināmas personības un eksperti. 

Atklāti un bez aizspriedumiem tika aktualizēti un analizēti dažādi riski, kas ietekmē jauniešu dzīvi un dažkārt traucē iegūt izglītību - mācību grūtības, aizņemtība, atkarības, vardarbība, atbalsta personu trūkums, ģimenes attieksme u.c. faktori. No ziliem matiem un vēlmes atšķirties līdz stundu bastošanai un drauga nāvei. No dzīves ar vecākiem alkoholiķiem līdz dzīvei bez vecākiem. 

“Lai gan ar noslēdzošo TV raidījuma KLASE epizodi uz laiku atvadīsimies no televīzijas skatītājiem, arī turpmāk projekta PuMPuRS atbalsts, lai mazinātu priekšlaicīgus mācību pārtraukšanas riskus, būs pieejams vispārizglītojošo skolu 5.-12. klašu skolēniem, kā arī profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem,” stāsta projekta PuMPuRS vadītāja Inese Vilāne. “Sakām lielu paldies visiem raidījuma ekspertiem un viesiem, kuri ir dalījušies pieredzē un pamanījuši jauniešos viņu stiprās puses, ieklausījušies un atbalstījuši, nevis nosodījuši.”

PAMANI. IEKLAUSIES. ATBALSTI

Komentāri 3

bezugunsnavdumu

Man tikai liekās, vai krauklis nopirka pavisam jaunu, no salona, AUDI A6 LIMOUSINE par 51000 eur?

Ta melnā audi aizdomīgi bieži stāv pie domes.

pirms 6 mēnešiem, 2020.05.21 23:02

bezugunsnavdumu

Valgas mērs atdeva salonam 30000 eur vērto mašīnu, no priekšteča, lai pārvietotos ar personīgo.

pirms 6 mēnešiem, 2020.05.21 23:04

bezugunsnavdumu

Bet robežas nebūs vairs, pat ja korona no jauna būs. Mietpilsoņa prāts lūdza robežu apkārt pilsētai, bet gudras galvas izdomāja izveidot baltijas regionu no trīm, kuru nevers vaļā līdz korona izbeigsies pasaulē.

Laša un foreles tikotāji var nesaldēt pilnu ledusskapi trīs gadiem uz priekšu.

pirms 6 mēnešiem, 2020.05.21 23:46

Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju