Pieteikumu iesniegšanas termiņš slavenā mūziķa un pedagoga Mihaila Kaziņika konkursā “Uzlecošās zvaigznes” pagarināts līdz 25.februārim

“Starptautiskais talantu centrs” un mūziķis, mākslas zinātnieks, pedags, kulturologs Mihails Kaziņiks aicina bērnus un jauniešus vecumā līdz 30 gadiem iesniegt pieteikumus dalībai konkursā “Uzlecošās zvaigznes 2020”, kas notiks Rīgā “Kaziņika dienu” laikā no 28.februāra līdz 1.martam. Piedalīties aicināti solisti un grupas nominācijās “klasiskā mūzika” un “akadēmiskais vokāls”. 

Konkursa organizatori paziņo par muzikālo pieteikumu termiņa pagarināšanu līdz 25.februārim, pieteikumu dalībai var iesniegt konkursa oficiālajā vietnē http://ict-stars.eu sadaļā “Konkursi”. Konkursa kārtas notiks 28. un 29.februārī Reformātu baznīcā. Galā koncerts notiks 1.martā Lielajā ģildē. 

Starptautiskā konkursa “Uzlecošās zvaigznes” organizatori un starptautiskā žūrija jau vienpadsmit gadus meklē un atbalsta talantīgus jaunos izpildītājus, kas apgūst mūzikas un vokālās mākslas klasiskos virzienus. Pateicoties pieredzējušiem profesionāliem pedagogiem un mūziķiem, kas piedalās konkursa organizēšanā,dalībniekiem ir lieliska iespēja pārliecinoši pieteikt sevi, atklāt un pilnveidot savu talantu un meistarību.  

Visi konkursa “Uzlecošās zvaigznes” dalībnieki piedalās atlasē dalībai Vladimira Spivakova fonda festivālā “Maskava sagaida draugus”, Pasaules izpildītājmākslas čempionātā Holivudā (Worldstars olimpiāde), labākie piedalīsies tradicionālajā uzvarētāju galā koncertā kopā ar Mihailu Kaziņiku un žūrijas komisijas locekļiem, kā arī iegūst iespēju piedalīties citos maestro pasākumos ārpus Latvijas.

Iepriekš notikušo konkursu “Uzlecošās zvaigznes” laureātu vidū ir vijolnieks Dainis Medjaņiks, kas pēc uzvaras konkursā tika uzaicināts uz Copenhagen Summer Festival; pianiste Anna Hallikmā, flautiste Maija Fogele, vijolniece Eva Ter-Sarkisova, vokāliste Cira Tolodrava, akordeonisti Mihails Oļehovs un Marta Ļitvinova, u.c., kas piedalījās Spivakova festivālā “Maskava sagaida draugus”, kā arī Latvijas instrumentālais trio “Brāļi Grīnbergi”, kas ieguva zelta medaļas Starptautiskajā izpildītājmākslas čempionātā (Losandželosa) un daudzi citi.

Konkursa “Uzlecošās zvaigznes 2020” žūrijā darbosies Dr. art., Latvijas Mūzikas akadēmijas mūzikas vēstures profesors un etnomuzikologs Boriss Avramecs (Latvija); pianists-virtuozs, Sanktpēterburgas N.Rimska-Korsakova valsts konservatorijas docents Staņislavs Solovjovs; pianiste, komponiste, mūzikas zinātniece un pedagoģe Ilana Zalka Rubinšteina (Izraēla); vijolnieks-virtuozs, konkursa “Uzlecošās zvaigznes 2009” Grand Prix un neskaitāmu starptautisku balvu ieguvējs Dainis Medjaņiks (Latvija/Vācija); Latvijas Nacionālās operas soliste, soprāns Jūlija Vasiļjeva (Latvija); vokālists, konkursa “Krievu kultūra” Grand Prix ieguvējs Artjoms Safronovs (Latvija), soprāns, Starptautiskā M.Gļinkas vokālistu konkursa laureāte, pedagoģe Tamāra Rommere (Izraēla); vijolnieks, producents, pedagogs, Stokholmas Karaliskās mūzikas akadēmijas absolvents Boriss Kaziņiks (Zviedrija), žūrijas priekšsēdētājs – maestro Mihails Kaziņiks.Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju