Pirmo kursu iepazīšanās mači Smiltenes tehnikumā

24.septembrī Smiltenes tehnikumā notika pirmo kursu iepazīšanās mači – viens no skolā visgaidītākajiem pasākumiem. Tajā parasti piedalās visi kursi – lai kopā jautri un interesanti pavadītu laiku, pārbaudītu savu sportisko varēšanu, prasmi darboties komandā un pats galvenais – iepazītu tuvāk pirmo kursu jauniešus, kuriem tradicionāli šis ir pirmais lielākais pasākums tehnikumā.

Īpašs prieks, ka pasākumā kopā ar jauniešiem, kas mācās Smiltenē, varēja būt arī skolas Alsviķu struktūrvienības audzēkņi.

Sporta spēļu dalībnieki sacentās 14 “disciplīnās” – slēpošanas stafetē, basketbola metienos, futbolā + frisbijā, biatlonā, frisbija golfā, skrējienā kalnā, boulingā, “Laimes bankā”, pilnbumbu mešanā ar dvieli, bumbu pārnešanā bez rokām, pakavu mešanā, “Sporta apavu žāvēšanā”, sporta spēļu piespēlēs un virves vilkšanā.

Vērtēts tika arī katras komandas vizuālais noformējums. “Protams, novērtējums ir svarīgs, taču daudz būtiskāka ir tā īpašā sajūta, kas pārņem brīdī, kad nostājamies cits citam blakus – vienoti ar visu skolu un tajā pašā laikā - ar tikai mūsu kursam raksturīgo atšķirības zīmīti,” atzīst jaunieši. Dažiem tās bija ūsiņas, dažiem lentītes, citiem – vienādi komandas krekliņi. Vairāki kursi pat bija pacentušies sarūpēt savus karogus.

3.ēdināšanas pakalpojumu kursa jaunieši šā gada pirmo kursu iepazīšanās mačos par savējo bija izvēlējušies “Havajiešu stilu”. Apģērbs, respektējot Latvijas rudenim raksturīgās laikapstākļu rotaļas, bija ērts un praktisks, bet košo ziedu krelles atgādināja par to, ka dzīvei jābūt skaistai un košai.

1.transporta kursa audzēkņu tērpus greznoja košas plaukstiņas. “Tās ir kā mēs – visi kā vienasrokas piecas pirksti. Un mūsu talismans ir 5 l ūdens pudele. Tā bija kopā ar mums pirmajā pārgājienā un spirdzinās arī šajās sporta spēlēs,” smaida jaunieši.


Par drošību uz ceļa un sportā

2.transporta kursa vienojošais elements - brīdinājuma līmlentes, jo viņi ir par drošību uz ceļiem un arī sportā!

1.būvniecības kursa audzēkņi uz sacensībām ieradās, tērpušies T – kreklos ar uzrakstu “8CBR”. Pamatojums – tas ir viens no Latvijā labākajiem ceļu būves uzņēmumiem. “Un arī mēs vēlamies būt tādi, kā šā kolektīva vīri. Ticam, ka viņu spēcīgā enerģētika mums palīdzēs!”

3.b veterinārmedicīnas kursa jauniešu “patroni” šoreiz bija kaķīši. “Mēs viņus mīlam, operējam un glābjam. Šodien viņi glābs un nesīs laimi mums!”.


Bieži nemanāmi, bet gatavi pacīnīties…

1.a veterinārmedicīnas kursa audzēkņiem pirmajās sacensībās veiksmi nesa Bruņurupuči nindzjas. Kādi tad īsti viņi ir? – “Brīvdomātāji, sabiedrībā bieži nemanāmi, bet veikli un spēcīgi. Ja vajag – par savu taisnību gatavi arī pacīnīties,” skaidro jaunieši.

1.ēdināšanas pakalpojumu kurss jau paspējis izgatavot savu karogu. Komanda vēlas, lai vizuālais tēls saskanētu ar viņu dziļāko pārliecību – labam ēdināšanas pakalpojumu speciālistam jābūt veiklam, gudram un skaisti jāizskatās.

2.būvniecības kursa puiši uz sacensībām ieradās, tērpušies aizsargvestēs. “Tas ir mūsu darba apģērbs. Ja jau pasargā ikdienā, tad noteikti nesīs veiksmi arī šodien,” atzina jaunieši.

3.būvniecības kursa audzēkņi nolēmuši turēties pie tradīcijām – viņi pirmo kursu iepazīšanās mačos sportoja rūtainajos darba kreklos, kas nesa veiksmi arī iepriekšējās sacensībās.

3.viesnīcēni ļoti lepojas ar sava kursa karogu, ko nopelnījuši pagājušā gada ZZ Čempionātā. Karogu rotā uzraksts “Pieczvaigžņu uzvara”. “Arī mēs paši esam kā mazas zvaigznītes, kurām jāprot atrast sava vieta un iespēja mirdzēt lielajā debesu jumā.”  


Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju