Sanija Freiberga un Martas Lāne no Valkas novada gūst panākumus zīmēšanas konkursā “Manas sapņu brilles”

No šī gada 12. februāra līdz 17. martam bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam bija iespēja piedalīties optikas veikalu tīkla OptiO organizētajā radošo zīmējumu konkursā „Manas sapņu brilles”. Konkursa ietvaros tika iesūtīti vairāk nekā 400 darbi no visas Latvijas. Desmit labāko darbu  sarakstā - arī Sanijas Freibergas un Martas Lānes darbi no Valkas novada. 

Konkursa “Manas sapņu brilles” mērķis bija pievērst īpašu uzmanību bērnu un jauniešu redzes aprūpei Latvijā, radīt pozitīvas asociācijas ar brillēm un to valkāšanu, un veicināt radošumu. Bērniem un jauniešiem tika dots radošs uzdevums – zīmējumā attēlot savu redzējumu par to, kādas varētu izskatīties viņa sapņu brilles. 

Skolas laikā acis tiek intensīvi noslogotas, un laicīga redzes defektu konstatācija un novēršana ir galvenais priekšnosacījums, lai nākotnē nerastos vēl lielākas problēmas. OptiO statistikas dati liecina, ka jau 25% skolas vecuma bērnu ir nepieciešamas brilles, turklāt šim skaitam ir tendence pieaugt.

Žūrija laika posmā no 18. marta līdz 1. aprīlim darbus izvērtēja, ņemot vērā to radošumu, oriģinalitāti un to, vai darbs atbilda konkursa nolikumā minētajām prasībām. Godalgoto personu saraksts pieejams OptiO mājas lapā www.optio.lv un OptiO Facebook lapā. Ar konkursa laureātiem organizatori sazināsies arī personīgi. 

Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju