SkillsLatvia 2020 finālā audzēkne no Smiltenes tehnikuma

Prasmju konkursos “Restorānu serviss” un “Ēdienu gatavošana” noskaidroti tie dalībnieki, kuri jau aprīļa beigās cīnīsies par godalgām nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2020.

Ēdienu gatavošanas prasmju konkursa pusfinālā sacentās jaunie pavāri no 15 profesionālās izglītības iestādēm, bet iespēju piedalīties finālā ieguva tikai 6.

Savukārt prasmju konkursā “Restorānu serviss” 10 skolu konkurencē iespēju piedalīties finālā izcīnīja Agnese Mirka no Smiltenes tehnikuma, kura  kopā ar vēl 5 topošajiem viesmīļiem sacentīsies SkillsLatvia 2020 finālā.

Abi prasmju konkursu pusfināli Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā norisinājās 2 dienas. Uzdevumus vērtēja nozaru eksperti Māris Jansons,  Edgars Balodis, Svetlana Riškova,  Inese Vīcupa, Kristīne Petrovska, Pēteris Repečko, Māris Rudzītis un Mārtiņš Kukojs. Prasmju konkursa “Ēdienu gatavošana” žūrija augstu novērtēja topošo pavāru sagatavotības līmeni, kurš, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir kļuvis krietni augstāks. Noslēgumā katrs konkursants un viņa pedagogs saņēma individuālas profesionāļu uzslavas un ieteikumus, kā uzlabot un pilnveidot savu sniegumu.

Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.

Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju