Smiltenes mūzikas skola uzņems jaunos

Smiltenes mūzikas skola izsludinājusi jaunu audzēkņu uzņemšanu 2019./2020. mācību gadam.  Atvērto durvju diena un jaunu audzēkņu uzņemšana notiks no 29.  līdz 31. maijam no pulksten 15 līdz 18  Smiltenes mūzikas skolā, informē skolas direktora vietniece Sanita Bukava.

Pirms iestājpārbaudījumiem gan bērniem, gan vecākiem būs iespēja iepazīties ar Smiltenes mūzikas skolu. Būs pieejamas konsultācijas ar skolotājiem un iepazīšanās ar mūzikas instrumentiem, lai gan bērns, gan vecāks varētu izvēlēties patīkamāko un piemērotāko mūzikas instrumentu, ko turpmākos gadus apgūt. Tāpat šajās dienās būs iespēja veikt iestājpārbaudījumus dzirdē,  ritmā un muzikālajā atmiņā.

Jaunu audzēkņu uzņemšana notiks šādās mācību programmās – klavierspēlē, ģitārspēlē, vijoļspēlē, vokālajā mūzikā, sitaminstrumentu spēlē un dažādu pūšamo instrumentu spēlēs (flautas, klarnetes, saksofona, trompetes, mežraga, eifonija un tubas). Tāpat otro gadu pēc kārtas skola uzņems audzēkņus interešu ievirzes pro­grammā – tā saucamajā sagatavošanās klasē, sākot no sešu gadu vecuma.
S. Bukava arī informē, ka Smiltenes mūzikas skolā ik gadu mācās vidēji 200 audzēkņu no Smiltenes un tās apkārtnes – Blomes, Bilskas, Raunas, Palsmanes, Variņiem, Mēriem, Vijciema. Pērn skolā iestājās 58 audzēkņi, 017./2018. mācību gadā – 48, bet 2016./2017. mācību gadā – 28.

“Audzēkņu iecienītākās mācību programmas ik gadu mainās, bet nemainīgi pieprasītākās paliek, – tās ir klavierspēle, kora klase, sitam­instrumentu spēle, ģitārspēle. Daudzi no skolas absolventiem turpinājuši mūziku apgūt mūzikas vidusskolās un augstākajās mācību iestādēs, kā arī savu karjeru izvēlējušies saistīt ar mūziku. Tā, piemēram, mūzikas skolas absolventi spēlē Liepājas simfoniskajā orķestrī, Zemessardzes orķestrī, Latvijas nacionālās operas simfoniskajā orķestrī, dzied operas korī, strādā par pasniedzējiem mūzikas vidusskolās un citviet,” uzsver S. Bukava.

Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju