Smiltenes novada dome vecākiem atceļ mākslas, sporta un mūzikas skolas maksu

Ņemot vērā, ka kopš 12. marta valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija un ir pārtraukta mācību procesa norise klātienē visās profesionālās ievirzes izglītības iestādēs, Smiltenes novada pašvaldība ir pieņēmusi lēmumi nepiemērot vecāku līdzmaksājumu par profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvi mūzikas skolā, mākslas skolā un pilsētas bērnu un jaunatnes sporta skolā.

“Lēmums par vecāku līdzmaksājuma nepiemērošanu pieņemts 25. marta Smiltenes novada domes sēdē. Tas pieņemts tāpēc, ka, lai gan šajās profesionālās ievirzes izglītības iestādēs pedagogi turpina darbu attālināti un audzēkņiem individuāli tiek uzdoti uzdevumi, sniedzot arī atgriezenisko saiti par padarītajiem darbiem, mācību process nenotiek klātienē un pakalpojums netiek nodrošināts pilnā apmērā. Līdz ar to pašvaldība ir pārtraukusi noteiktās līdzfinansējuma maksas aprēķināšanu un nosūtīšanu vecākiem,” informē Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Mūze.

Kā noskaidroja “Ziemeļlatvija”, mācību maksa par iepriekšējo mēnesi būs aprēķināta par periodu no 1. līdz 12. martam. Par to profesionālās ievirzes izglītības iestāžu direktoriem ir uzdots informēt izglītojamo vecākus.

Svarīgi zināt, ka Smiltenes novada domes lēmums ir spēkā līdz valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas atcelšanai.

Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju