Valkā BJC “Mice” piedāvā apmeklēt dažādus pulciņus

Ik gadu Valkas novada bērnu un jauniešu centrs “Mice” piedāvā apmeklēt dažādus pulciņus gan pirmsskolas, gan skolas vecuma bērniem un pieaugušajiem.

Piedāvājumā ir gan tradicionālie un populārie pulciņi – tautas un akrobātisko deju, vokālie, amatniecības, dažādi radošie pulciņi, mazpulki, jaunsargu u.c., gan mazāk dzirdēti – robotikas, programmēšanas, cirka un pašaudzināšanas programmas “AWARD” pulciņš. Šogad bērnu un jauniešu centrs (BJC) “Mice” piedāvā arī vairākus jaunus un nebijušus – “Mazo lēdiju skola”, “Jauno žurnālistu skola” un “Lasīšanas darbnīca”. BJC “Mice” koordinētie pulciņi notiek dažādās vietās Valkā un Valkas novadā – Vijciemā, Kārķos un Ērģemē, tā interešu izglītību padarot pieejamāku un daudzpusīgāku, sadarbojoties ar novada skolām, pašvaldību iestādēm un amata lietpratējiem un pārzinātājiem.

Pulciņa vadītāja Džeina Orska “Mazo lēdiju skolā” meitenēm māca, kā uzvesties sabiedrībā, galda etiķeti, labas manieres, higiēnu un tamlīdzīgi. Pulciņu “Jauno žurnālistu skola”, ko vada laikraksta “Ziemeļlatvija” galvenā redaktore Ingūna Johansone, aicināti apmeklēt 8.‒12. klašu skolēni, kurus interesē žurnālistika, arī blogošana, sabiedriskās attiecības un citas jomas, kurās svarīga ir informācijas nodošana. “Jauno žurnālistu skolā” dalībniekiem, praktiski darbojoties, tiek dota iespēja gūt priekšstatu par komunikāciju speciālistu profesiju, apjaust preses brīvības nozīmi, praktizēt ziņu, interviju un fotoreportāžu sagatavošanu. Savukārt par jauno pulciņu “Lasīšanas darbnīca” tā iniciatore un vadītāja Valkas novada centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre Una Grāve stāsta: “Lasīšana ir tā prasme, kas cilvēkam jāiemācās, bez kuras nevaram iztikt, un caur grāmatām, caur ilustrācijām vēlos nodot bērniem to, ka lasīšana nav grūts un nepatīkams process, bet darbība, kas rada mieru un attīsta spēju koncentrēties, ieklausoties tajā, ko lasa, rosina iztēli un papildina vārdu krājumu.”

Valkas novada BJC “Mice” direktore Kristīne Ganiņa atklāj: “Bieži vien par noteicošo kāda jauna pulciņa programmas radīšanai un iekļaušanai ir pieejamais pedagogs vai amata meistars. Ne visi, kuriem ir zināšanas, ir gatavi ar tām dalīties.” Lielu atbalstu “Micei” ik gadu sniedz Valkas novada dome, paredzot finansējumu neformālajai izglītībai, kur daļa naudas tiek atvēlēta pulciņu vadītāju algošanai. Pirmsskolas un skolas vecuma bērniem visi pulciņi Valkas novada BJC “Mice” ir bez maksas.

Lai gan “Mice” ir tā platforma, kurā interesenti tiek aicināti apmeklēt atšķirīgas tematikas pulciņus, K. Ganiņa atklāj, ka, plānojot pulciņu programmas, vērā tiek ņemta pēctecība – “piemēram, mums ir “Jauno uzņēmēju pulciņš” 7.‒12. klasei, kuru uztveru kā turpinājumu “Valkas Mazpulkiem””.

Pulciņiem “Micē” iespējams pieteikties un sākt darboties visa mācību gada garumā. “Mūzikas, mākslas un sporta skolās par beigšanu izsniedz atestātus, tāpēc tur apmeklējums ir svarīgs un nepieciešamas visas mācību programmas, kas ir vairāku gadu garumā. Es ticu tam, ka iesāktais jāpabeidz, bet, ja ir vēlme, aicinu izmēģināt tik daudz interesējošo pulciņu, cik laiks un spēki ļauj. Tomēr katram pulciņam ir savs atskaites veids – skates un sacensības. Piemēram, pulciņa “Jaunie ceļu satiksmes dalībnieki” apmeklētāji gada nobeigumā ieplānojuši nokārtot CSDD velosipēdistu vadītāju apliecību,” stāsta K. Ganiņa.

Informāciju par Valkas novada BJC “Mice” piedāvātajiem pulciņiem atradīsiet mājaslapā www.valka.lv, sadaļā “izglītība” un BJC “Mice” facebook.com profilā. 

BJC “Mice” pulciņa “Mazo lēdiju skola” vadītāja Džeina Orska ikdienā strādā par frizieri salonā “Astra” Valkā. K. Ganiņas aicinājumam, veidot pulciņu meitenēm, piekrita teju nekavējoties. Ideja pulciņam un cik vecām meitenēm (1.‒4. klase) tas būs domāts, radās likumsakarīgi, jo viņas meita šogad uzsākusi mācības pirmajā klasē. “Redzu, ka šajā vecumā bērni vēlas mācīties, turklāt mācības pirmajā klasē ir kā jauns sākums – pavisam cita vide, kurā atkal jāmācās uzvesties, socializēties, izprast kārtību un tamlīdzīgi. Pirmā līdz ceturtā klase ir laiks, kad meitenēm veidojas pirmā izpratne par savu iekšējo es un par izskatu. Vēlos, lai pulciņā meitenes iemācās uzvesties dažādās situācijās, atšķirīgās vietās, lai spēj turēt sevi rāmjos, disciplinēt, sarunāties un ieklausīties,” atklāj Dž. Orska. “Mazo lēdiju skola” notiek reizi nedēļā, kas Dž. Orskai pēc pirmajām nodarbībām lika saprata, ka tas ir par maz, lai visu iecerēto meitenēm nodotu. “Es redzu, ka viņām to tiešām vajag un ka viņas ir spējīgas zināšanas uzņemt.” Šīs nedēļas trešdienā “Mazo lēdiju skolas” dalībnieces Dž. Orskas pavadībā devās uz “Oriflame” biroju Valkā, kur apguva, kā sevi aplūkot spogulī, kā pareizi mazgāt seju, kā jāveido savs kosmētikas maciņš, kurā noteikti ir ķemme un lūpu balzams. Drīzumā meitenes plāno doties pārgājienā uz Valkas pagasta Lugažiem un saieta namu “Lugažu muižu” un paviesoties Trikātas šokolādes fabrikā, kur piedalīsies meistarklasē, lai apgūtu šokolādes bumbiņu gatavošanu mājas apstākļos. “Pulciņa vadīšanu neuztveru kā darbu – tā ir vieta, uz kuru eju labprāt, kur jūtos labi, jo spēju atiet no ikdienas darbiem un rūpēm,” saka Dž. Orska.

Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju