Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēni iegūst jaunu pieredzi

Ja skolēni var mācīties mājās attālināti, kāpēc nevarētu attālināti piedalīties arī valsts mēroga konkursos. To, ka tas ar vērā ņemamiem panākumiem ir izdarāms, apliecina Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas komandas “Medmāsas” starts projekta “Esi līderis” konkursā “Profesionālis”.

Projekta “Esi līderis” skolotāja Inese Kāposte stāsta, ka konkursa “Profesionālis” pusfinālā, kas notika klātienē 12. martā Valmieras tehnikumā, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāziju pārstāvēja divas 7. līdz 9. klašu komandas: “Medmāsas” – Kitija Luīze Pelēce un Annika Anta Stepiņa un  “Akcents” – Artūrs Siliņš un Ginta Klaipa. Pirmā komanda pusfinālā ieguva 3. vietu, bet otrā saņēma pateicību. Bija plānots, ka konkursa fināls notiks Rīgā klātienē, bet izsludinātais ārkārtas stāvoklis ieviesa korekcijas, tāpēc finālā iekļuvušajām trim komandām no Latvijas vispār­izglītojošām skolām uzdevumi bija jāsagatavo attālināti. Šogad konkursa tēma bija saistīta ar fitnesu (treniņu komplekss ar apgrūtinājumiem un aerobikas elementiem, kas ļauj izmainīt ķermeņa formu, veicinot tā darba spējas) un veselīgu dzīvesveidu.  Viens no galvenajiem atbalstītājiem bija kompānija “My fitness”, kas uzvarētājiem sarūpēja arī vērtības balvas. Valcēnietes spēja izcili sagatavot fināla uzdevumus – videomateriālu un darba prezentāciju, tāpēc izvirzījās līderpozīcijā un ieguva 1. vietu. I. Kāposte ir gandarīta, ka abas komandas dalībnieces ir mērķtiecīgas, zinātkāras un apveltītas ar pienākuma apziņu. Viņas pēc 9. klases beigšanas ir izvēlējušās turpmāko izglītības iegūšanas ceļu – abas turpinās mācīties ģimnāzijā, apgūstot zināšanas medicīnas un inženierzinātņu programmā. 

“Esi līderis” ir Vislatvijas skolu projekts. Tas jau 19 gadus dod iespēju skolēniem iegūt daudzpusīgas zināšanas uzņēmējdarbībā un personības attīstībā. Šī projekta ietvaros 7. līdz 9. klašu skolēni apgūst interešu izglītības programmu “Starts”. Ģimnāzijā ar šo klašu grupu strādā skolotāja I. Kāposte un projektā ar interesi ir iesaistījušies pieci skolēni. Savukārt 10. līdz 12. klašu skolēni apgūst profesionālās pilnveides izglītības pro­grammu “Uzņēmējdarbības pamati”. Programma ir akreditēta un par tās apgūšanu tiek piešķirta valsts atzīta profesionālās pilnveides apliecība. Šajā programmā ar vidusskolas grupas sešiem ģimnāzistiem strādā skolotāja Guntra Gaidlazda.

Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju