Valkas mākslas skola – pieejama visiem 7

Vai iespējams radīt ziemas sajūtu pat tad, ja ziema slēpjas un pieredze būt ziemā ir bijusi neliela? Uz šiem jautājumiem atbildi saņemsiet, ja apmeklēsiet Valkas mākslas skolas jaunāko audzēkņu darbu izstādi “Ziemas karuselis”, kas Valkas mākslas skolas izstāžu zālē apskatāma līdz janvāra beigām.

Izstādi “Ziemas karuselis” veidojuši sagatavošanas grupas bērni – izstādot radošus, ar krāsu fantāziju pārsteidzošus darbus dažādās tehnikās. Tajos apspēlētas ziemas, prieka un sniega tēmas. 

Valkas mākslas skolā sagatavošanas grupu piedāvā apmeklēt bērniem no sešu gadu vecuma un tā paredzēta bērniem līdz deviņu gadu vecumam. Grupā viņi apgūst pamata prasmes darbā ar krāsām, zīmuļiem, krītiņiem un citiem materiāliem, attīstot krāsu redzējumu. Strādā ar aplikāciju, tekstilu, kartonu un papīra masu un citiem materiāliem, kas trenē un attīsta mazo motoriku. Darbošanās sagatavošanas grupiņā ne tikai pilnveido radošumu, bet iemāca bērnam organizēt savu darbu. 

Pašreiz sagatavošanas grupu reizi nedēļā uz divām stundām apmeklē 82 audzēkņi no Valkas pilsētas, novada pagastiem un Valgas. Nodarbības pašiem mazākajiem pasniedz profesionālas mākslinieces ‒ skolotājas Līva Dorša, Gunta Pavārnieka, Gunda Sīmane, Skaidrīte Bondare, Daiga Soloveiko. Pēc sagatavošanas grupas iespējams turpināt mācības Valkas mākslas skolā, pēc kuras beigšanas saņem valsts atzītu profesionālās izglītības apliecinošu dokumentu.
 
Studijas pieaugušajiem

Valkas mākslas skolā nodarbības iespējams apmeklēt arī pieaugušajiem, jauniešiem, kuri pabeiguši mākslas skolu vai nekad nav gājuši mākslas skolā, bet vēlas iegūt zināšanas, piemēram, vienā noteiktā priekšmetā. Iegūt zināšanas un pilnveidot iemaņas zīmēšanā un gleznošanā var, apmeklējot Marutas Stabulnieces vadīto studiju trešdienās no pulksten 18 līdz 20. Gundas Sīmanes vadītā studija būs piemērota tiem, kuriem patīk strādāt ar dažādiem materiāliem – zīda, trauku apgleznošana, kolāžu veidošana un tamlīdzīgi. Nākamās nodarbības pie Gundas Sīmanes notiks trešdien, 22. janvārī, pulksten 10.

Uzsāk jaunu tradīciju

“Šogad mākslas skolā uzsākām jaunu tradīciju”,  atklāj mākslas skolas direktore Sniedze Ragže. “Tā kā mums skolā telpas ir mazas un visus teju 300 skolēnus nav iespējams sasaukt vienuviet uz līniju, katram skolotājam bija jāizlemj, kuriem audzēkņiem viņš vēlas pateikties par darbu skolā, atdevi, interesi, labiem sasniegumiem.  Šie skolēni un viņu vecāki tika uzaicināti uz īpašu pēcpusdienu skolā, kur viņiem par ieguldīto darbu un ieinteresētību pateicās gan mākslas skolas skolotāju kolektīvs, gan Valkas novada dome.”

Veido savu scenogrāfiju

Ik gadu Valkas mākslas skolas audzēkņi piedalās valsts konkursā Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestāžu mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem. “Šogad ir ļoti interesanta un sarežģīta tēma – “Efektīvais kvadrāts”,” atzīst S. Ragže. Darbs pie konkursa darbu sagatavošanas jau ir sācies. Audzēkņiem konkursam jāizveido telpiska kompozīcija, izmantojot scenogrāfijai raksturīgus izteiksmes līdzekļus, lai radītu noskaņu, kas paredz eksperimentus ar gaismu, materiāliem, faktūrām. “Rudenī skolotāji pēc konkursa nolikuma bija nobažījušies, vai mūsu audzēkņiem dalība konkursā būs pa spēkam, bet tagad, redzot to, kas jau izdarīts, zinu, ka viss izdosies un martā iesniegsim ļoti interesantus darbus.”

Ved bērnus no pagastiem

Valkas mākslas skola lepojas ar savu akadēmisko kvalitāti – profesionāliem un entuziastiskiem pasniedzējiem un programmu. “Mākslas skolas uzdevums ir sagatavot audzēkņus tā, lai, pabeidzot skolu, viņi varētu iestāties mākslas vidusskolā. Pēc pusgada direktores amatā redzu, kā pedagogi strādā, apskaust var bērnus un viņu vecākus, kuriem ir šī iespēju sūtīt bērnus pie mums skolā. Un niecīgā samaksa par zināšanām, kuras šeit iegūstamas. Ģimenēm, kurām mākslas skolā mācās trīs bērni, nav jāmaksā vispār, to nosaka likums. Labs piemērs ir Vijciems un Kārķi. No šiem pagastiem bērnus uz skolu atved un aizved ar autobusu,” stāsta S. Ragže.

Komentāri 7

veletajsv

skolotājam bija jāizlemj, kuriem audzēkņiem viņš vēlas pateikties par darbu skolā, atdevi, interesi, labiem sasniegumiem. Šie skolēni un viņu vecāki tika uzaicināti uz īpašu pēcpusdienu skolā, kur viņiem par ieguldīto darbu un ieinteresētību pateicās gan mākslas skolas skolotāju kolektīvs, gan Valkas novada dome.”

Nu šis neiztur kritiku! Vājprāts! Un pārējie audzēkņi??? Ar ko ir sliktāki? Nekas nav mainījies no padomju laikiem - mobings no pedagogiem ( netiešs), no audzēkņiem, skolēnu šķirošana labajos un sliktajos, stagnātiskas metodes un tradīcijas.

pirms 9 mēnešiem, 2020.01.23 17:47

bezugunsnavdumu

Ko citu var gribēt, kad direktors esot agronoms. Droši padomju laikmets asinīs. Savējiem pateicās.
Savākt visus 300 bija slinkums. Kaut sporta zālē.

pirms 9 mēnešiem, 2020.01.25 20:14

lukiasmi

Un kāpēc gan lai nešķirotu? Dzīvē visi tiek šķiroti. Savādāk, tāds slinks stulbenis ar ko visu skolas laiku auklējas, nonāk dzīvē un... upppps, neviens galviņu neglauda, kā tad tā?
Vajag stimulēt labākos,bez šaubām viņi būs tie,kas veidos mūsu nākotni, ne ģenētiskie idioti, ne sliņķi un huligāni. Jo ātrāk to sapratīsim, jo labāk. Murgi par visu vienlīdzību ir nieki, kas jāsvītro no apziņas.

pirms 9 mēnešiem, 2020.01.24 13:03

veletajsv

Varētu padomāt, ka tikai labie un teicamie "veido nākotni"un dzīvē "izsitas"!?
Lai cik tas paradoksāli nebūtu, no saviem skolas laikiem atceros dažus, kurus šādi cildināja priekšā un pakaļā. Tagad uz viņiem skatos ar nožēlu.
Un rakstā runa ir par interešu izglītību. Kā tur vispār var kaut ko šķirot??? Bērni tur iet atpūsties, relaksēties un patīkami pavadīt laiku. Kam ir talants, to attīstīt.

pirms 9 mēnešiem, 2020.01.24 15:31

bezugunsnavdumu

Bērns nevar būt stulbenis, jo visi piedzimstam līdzīgi. Par stulbeni viņš pēkšņi kļūst skolā, kur valda skolotāji stulbeņi, idioti ar kompleksiem, tizlēņi kuri iedomājās nodokļu naudā nosēdēt līdz pensijai rijot bulkas un dzerot kafiju.
Pie kajas tam bērna attīstība.

Spējīgāks pats izsitās un skolotāja atbalsts tam arī nav vajadžigs, bet tas nenozīmē, ka tas ir skolotāja nopelns.
Skolotāja tiešs darbs esot tieši mācīt tos kuriem ar pirmo reizi nepielec. Tam viņš tajā skolā arī ir algots, mācīt un izskaidrot, līdz bērns saprot.
Nevis šķirot, vot kāds saprata, tam pieci, parēji 3, bet kādu ielikt divnikeu karālos un ar mierīgu sirdi iet mājās.

Ja kāds saņem divniekus, tas ir skolotāja tiešs atzinus par neprofesionalitāti - nespēj iemačīt savu priekšmetu.

Tādu jāmet prom no skolas. Lai lasa pudeles.

pirms 9 mēnešiem, 2020.01.25 20:17

bezugunsnavdumu

Da labi, tas varbūt psrs laikos tos kuriem skolā viss bija ok, dzīvē nagāja. Mūsdienās papucis ar mammuci sarūpēs darbiņu pašvaldībā vai valsts iestādē, kur dirnēt līdz muzā galam. Bez konkursa, bet tu pats no sevis, talantīgs un ar diplomu tur tiksi caur konkursu, ja tiksi, jo kādu paņems caur draugiem.

pirms 9 mēnešiem, 2020.01.25 20:21

bezugunsnavdumu

Latvijas nākotni tieši veido slinķi, idioti un huligāni. Cik vinu netrūkst ierēdņos. Tika pa draudzībai un ar mietu neizmetīsi.

Labākie nevienam neinteresē, ja neesi draugs vajadzīgam cilvēkam. Paņems absolūtu dauni, jo viņam pazīšanās, un viņš sēdēs valsts iestādē, tēlojot pasaules nabu, bet tu gaitenī.

pirms 9 mēnešiem, 2020.01.25 20:25

Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju