VIDEO: Vairāk nekā 8000 jauniešu jau apguvuši profesiju Jauniešu garantijas programmas ietvaros

Visā Eiropā jaunieši vecumā līdz 24 gadiem salīdzinoši bieži kļūst par bezdarbniekiem. Pērn Eiropas Savienības dalībvalstīs kopējais jauniešu bezdarba līmenis bija 15,2%. Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka Latvijā pērn bez darba bija 12,2% jauniešu, kas ir par 4,8 procentpunktiem mazāk nekā pirms gada (2017. gadā – 17%).

Iespējams, jauniešu bezdarbu Latvijā izdevies mazināt, pateicoties Jauniešu garantijas profesionālās izglītības programmai, kuras īstenošana aizsākta 2014. gadā. Kā ReTV raidījumā “Jautā - Jums” atzina Valsts Izglītības attīstības aģentūras Profesionālās izglītības projektu departamenta direktore Elīna Purmale-Baumane, kopš šīs programmas sākuma jauniešu bezdarbs Latvijā ir samazinājies vairāk kā uz pusi.

“Līdz 30. septembrim jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ir ieguvuši vidējo izglītību, vēl var paspēt pieteikties Jauniešu garantijas programmas noslēdzošajai uzņemšanai kādā no 13 profesionālajām izglītības iestādēm visā Latvijā, 23 profesijās,” raidījumā “Jautā - Jums” atklāja Purmale-Baumane.

Uzņēmējs Konstantīns Sokolovs, kura vadītais uzņēmums nodarbojas ar nelielu metāla detaļu virpošanu, nesen darbā pieņēmis meiteni, kura Jauniešu garantiju programmas ietvaros Valmieras tehnikumā apguvusi metālapstrādi. “Skolu piedāvājums šajā programmā ir ļoti labs. Jaunieši gūst pamatus par metālapstrādi, par iekārtu programmēšanu. Līdz šim mēs darbiniekus apmācījām paši uz vietas uzņēmumā, bet tas prasa daudz vairāk laika, nekā tad, ja darbinieks atnāk ar priekšzināšanām,” uzsvēra Sokolovs.

Savukārt Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma direktora vietniece Gunta Šmaukstele stāsta, ka izglītības iestādē visu mācību programmu sagatavošana notiek atbilstoši profesiju standartam, kuras izstrādājuši darba devēji. Līdz ar to sadarbība ar darba devējiem tehnikumā ir prioritāte.

Kuras profesijas jauniešu vidū līdz šim bijušas pieprasītākās un kādas ir priekšrocības, piesakoties Jauniešu garantiju programmai, skaties 19. septembra raidījumā "Jautā - Jums". Raidījums veidots sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju