Vidusskolēni aicināti papildināt zināšanas biznesā, mārketingā un politoloģijā

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) sākusies pieteikšanās sagatavošanas kursiem vidusskolēniem, kurus interesē bizness, starta uzņēmējdarbība, mārketings, politoloģija un diplomātija. Ik pavasari rīkotie kursi ne vien papildina skolēnu zināšanas pirms eksāmeniem, bet arī iepazīstina ar augstskolas vidi, pasniedzējiem un šībrīža studentiem, šādi ļaujot pieņemt izsvērtu lēmumu par studijām. Jauno diplomātu un politologu akadēmijas nodarbības noritēs no 8. februāra līdz 4. aprīlim, bet šīgada jaunums – Radošās darbnīcas biznesā un mārketingā – no 7. līdz 21. martam.

Jauno diplomātu un politologu akadēmija, kā ierasts, vidusskolēnus ievadīs iekšpolitikas un ārpolitikas pamatjautājumos, un par to gādās īsta politologu zvaigžņu komanda – profesors Andris Sprūds, profesore Ilga Kreituse, asociētais profesors Edijs Bošs, lektors Mārtiņš Daugulis un virkne citu RSU Eiropas studiju fakultātes (ESF) kolēģu. Erudīcija iekšpolitikas un ārpolitikas jautājumos jauniešiem noder, gan stājoties RSU studiju programmās Politika un politiskā komunikācija un Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas, gan eksāmenos un dzīvē kopumā. Pasākumu noslēgs diplomātisko sarunu raunda izspēle starptautisko attiecību eksperta un Ministru prezidenta padomnieka nacionālās drošības jautājumos Māra Cepurīša vadībā.  

Jauno diplomātu un politologu akadēmija sāksies 8. februārī un noritēs ik sestdienu no 10.00 līdz 15.00, 4. aprīlī noslēdzoties ar eksāmenu. Sekmīgi nokārtots eksāmens tiks uzskatīts par jau nokārtotu iestājpārbaudījumu, ja jaunietis iesniegs ESF dokumentus studijām šīs vasaras uzņemšanas laikā. Dalībnieks ar labāko vērtējumu noslēgumā saņems studiju maksas atlaidi 100% apmērā pirmajā studiju semestrī studiju programmās Politika un politiskā komunikācija un Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas. Jauniešiem, kas sekmīgi beigs Jauno diplomātu un politologu akadēmiju un rudenī taps par šo programmu studentiem, par kursiem samaksātie 120 EUR tiks ieskaitīti kā daļa no studiju maksas. 

Tikmēr Radošās darbnīcas biznesā un mārketingā jauniešiem interaktīvā veidā ļaus ieskatīties biznesa un mārketinga pasaulē. Kā izvērtēt savas biznesa idejas tirgus potenciālu? Kā pārdot ideju īstajai mērķauditorijai? Vai un kāda ir emocionālās inteliģences loma biznesā? Kāds ir ilgtspējīgs zīmols? Kā veidot prātos paliekošus sociālo tīklu kontus un video reklāmas? Šie un virkne citu jautājumu tiks skatīti trīs intensīvās sestdienās (7.-21. marts) no 10.00 līdz 15.30. Radošās darbnīcas vadīs RSU studenti kopīgi ar augstskolas pasniedzējiem, savas jomas praktiķiem – ar žurnāla Forbes topa 30 līdz 30 izglītības nozares līderi Kristapu Zaļo, starptautiskās start-up programmas veidotāju Romānu Putānu un studiju programmas Starptautiskais mārketings un reklāma vadītāju Kristīni Blumfeldi–Rutku, pateicoties kuras organizatoriskajām spējām un kontaktu tīklam RSU studenti cieši sadarbojas ar uzņēmējiem un darba devējiem.

Radošajās darbnīcās jaunieši varēs izzināt uzņēmējdarbības un mārketinga aizkulises, starptautiskā biznesa praksi, tikties ar uzņēmējiem un dzirdēt iedvesmojošus start-up attīstības stāstus, kā arī izspēlēt simulācijas spēles. Radošo darbnīcu dalības maksa – 75 EUR. Apmeklējot visas trīs radošās darbnīcas, jaunieši gūs iespēju bez konkursa iestāties bakalaura studiju programmās Starta uzņēmējdarbības vadība, Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika,  kā arī Starptautiskais mārketings un reklāma.


Izglītība

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju