Vidzemes reģiona “Gada izrāde 2014” - “Austras grāmata” 5

Ir noslēgušās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2014” skates Vidzemē, Kurzemē, Latgalē, Zemgalē un Rīgas reģionā.

 Par Vidzemes reģiona “Gada izrādi 2014” žūrija atzinusi Austras Jurgenas “Austras grāmatu”, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

“Austras grāmata” ir Blomes pagasta teātrmīļu apvienības “Nenolaid rumpi” (režisore Gita Skadiņa) uzvedums divās daļās pēc blomēnietes Austras Jurgenas grāmatas “Austras atmiņas par Sibīriju” motīviem, kas ieguvis arī skatītāju augstu atzinību.

Par  panākumu līdz ar savu kolektīvu priecājas teātra režisore Gita Skadiņa. “Grūti bija prognozēt, kā mums skatē veiksies, jo nezinājām, cik spēcīgas ir pārējās izrādes. Strādāts pie mūsu iestudējuma “Austras grāmata” ir ļoti daudz, un esam pelnījuši šo panākumu,” saka režisore.

“Gada izrādes 2014” reģionu skates notika no 24. janvāra līdz 22.martam. Tās rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām un Latvijas amatierteātru asociāciju. Skatēs  noteiktas izrādes laureātes reģionos, un piešķirti Atzinības raksti arī aktieriem par veiksmīgu lomas atveidojumu.

Šāds Atzinības raksts ir arī Baibai Kovalai par Karlsona lomas atveidojumu izrādē “Karlsons ir labākais” (Palsmanes pagasta amatierteātris “Randiņš”), Gaidim Bogdanovam par krodzinieka Vaņķa lomas atveidojumu un Vismantam Treisneram par krodzinieka palīga Pienes atveidojumu Annas Brigaderes lugā “Sievu kari ar Belcebulu” (Smiltenes Tautas teātris).

Par Gada izrādi 2014 Kurzemes reģionā atzīta -  Ina Bērziņa “Spēles sākums” (Kuldīgas Kustību teātris “Purple Line”), Latgales reģionā - Somersets Moems “Apsolītā zeme” (Balvu Tautas teātris), Zemgales reģionā - Māra Svīre “Gredzens gredzenā” (Kokneses amatierteātris), Rīgas reģionā - “Garā nakts 1934” pēc Jukio Mišimas darba motīviem (VEF teātris).

Latvijas amatierteātru skates fināls -  iestudējumu parāde notiks 11. un 12.aprīlī Dailes teātrī un Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā „Zirgu pasts” Rīgā. Parādē piedalīsies amatierteātri, kuru iestudējums reģionālajā skatē ir novērtēts ar 45 līdz 50 punktiem un ir ieguvis augstāko pakāpi (A). Šo teātru vidū ir arī Blomes pagasta amatierteātris ar iestudējumu “Austras grāmata” (45 punkti).

Smiltenes Tautas teātra iestudējums “Sievu kari ar Belcebulu” (režisors Agris Māsēns) reģionālajā skatē saņēma I pakāpes diplomu (42 punkti). Ar II pakāpi (37,3 punkti) novērtēts Palsmanes pagasta amatierteātra “Randiņš” uzvedums “Karlsons ir vislabākais” (režisore Zinaida Bērza) pēc Astrīdas Lindgrēnas darba motīviem. II pakāpe (35,7 punkti) ir arī Valkas pilsētas teātrī iestudētajam Leonīda Savina darbam “Uzgaidāmā zāle Nr.13 trijiem” (režisors Aivars Ikšelis).

Komentāri 5

.....

Urrā!!!!!!!!!!!!! Malači Blomēnieši!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.04.01 15:23

urrā

blomēniešiem- urā, valcēniešiem- nu kur tik zemu "slavenais" Valkas te'atris?

pirms 5 gadiem, 2015.04.03 16:46

Babiņa

Paldies Austrai un Blomes teātra kolektīvam, ka iznesāt uz skatuves šo tik smago dzīves posmu. Lai Jums veicas arī Rīgā!!

pirms 5 gadiem, 2015.04.01 18:09

Nja!

Neesmu redzējis izrādi, bet tie kas ir, saka laba! Katrā ziņā, nevajag taisīt tikai komēdijas, kas labi aiziet brīvdabas izrādēs, jo man tomēr prasās pēc domājamām izrādēm.

pirms 5 gadiem, 2015.04.01 23:54

Strenču teātris

Malači!!! To Jūs tiešām esat pelnījuši.Mums liels prieks par Jums.Lai Jums veicas Rīgā.Kā makšķernieki saka- ne asakas.Turam īkšķus par Jums!!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.04.03 10:59

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju