Beverīnā atklāj pašdarbības sezonu 23

Piektdien Trikātas kultūras namā atklāja Beverīnas novada pašdarbnieku jauno sezonu. Bija sabraukuši visi dziedātāji, dejotāji, muzikanti un teatrāļi.

 

No Kauguriem bija ieradies jauniešu deju kolektīvs "Trīnītis", vidējās paaudzes dejotāji "Mūris", teātris "Vīzija", folkloras kopa "Stutes" un muzikālais teātris.

Trikātiešus pārstāvēja vidējās paaudzes deju kolektīvs "Abuls", tautas mūzikas kapela "Mantinieki", retrodeju grupa "Sapnis", jauktais koris "Trikāta" un vīru vokālais ansamblis.

Katrs kolektīvs bija sagatavojis sveicienu pārējiem pašdarbniekiem. Visus sveica novada domes priekšsēdētājs Māris Zvirbulis un novēlēja pašdarbniekiem īstenot visas iecerētās un jaunas aktivitātes.

Kultūras nama vadītāja Sarmīte Kanašniece "Ziemeļlatvijai" sacīja, ka pašdarbnieku skaits pamazām aug. "Īstais mēģinājumu darbs sāksies šonedēļ un tad kļūs skaidrs, cik un kādi esam," saka S. Kanašniece. Viņa cer, ka korim "Trikāta" pievienosies arī dziedātāji no Brenguļiem. Tur pašlaik nav neviena pašdarbības kolektīva.

Balli pašdarbniekiem spēlēja grupa "Kaugurieši" un kapela "Mantinieki", kas ir jauns kolektīvs - kapelas "Abulmalas Burlakas" turpinājums. "Kapelā ir jauni dalībnieki, un tajā joprojām aicināti muzikāli cilvēki. It sevišķi meklējam vijolnieku vai, vēl labāk, vijolnieci. Der arī stabulīšu un flautas pūtēji," aicina trikātietis Ando Krūze.

Komentāri 23

Pašdarbnieks

Visumā ļoti jauks pasākums, jo vairāk tāpēc , ka tā bija pirmā reize ,kad sanāca kopā cilvēki no visa jaunā novada.Manuprāt labāk izskatījās pašdarbības kolektīvi no Trikātas, jo Kauguriešu prezentācijā mazliet pietrūka disciplinētības un organizācijas, līdz ar to kolektīvi izplūda garos uzvedumos , kurus tā arī knapi līdz pusnaktij varēja parādīt. Tie brīžiem izvērsās vecu," nodrāztu" un "apsūnojušu" joku un tostu bārstīšanā. Garlaicīgi... un brīžiem apgrūtinoši priekš pārējiem. Protams , to nevar attiecināt uz visiem Kauguru pašdarbniekiem. Ļoti patika teātra " Vīzija" uzstāšanās , kā arī labs bija folkloras kopas " Stutes" priekšnesums. Bet diemžēl savu darvas karoti medus mucā ielika dažu Kauguru cilvēku pārspīlētā un samākslotā izrādīšanās . Bet kopā taču ir jānāk ! Tikai citreiz būsim dabiskāki un padomāsim ,vai viss ko gribam mikrofonā pateikt, atbilst tā mirkļa situācijai.

pirms 10 gadiem, 2009.10.13 13:03

Pašdarbniece

Precizēšu autora rakstīto: No Kauguriem bija ieradušies- jauniešu deju kolektīvs "Trinītis", vidējās paaudzes dejotāju kolektīvs "Mūri", amatierteātris "Vīzija", folkloras kopa "Stutes" un muzikālais teātris "Muiža".

pirms 10 gadiem, 2009.10.13 21:58

Arī pašdarbniece

Tādu pasākumu sen nebiju piedzīvojusi.........
1.Vispirms par kritizētajiem Kauguru pašdarbniekiem- viņi vismaz bija un kaut ko darīja lietas labā, piedalījās kuslajās vakara darbībās, dejoja kad tas bija iespējams UN ARĪ NEIESPĒJAMS MŪZIKAS DĒĻ.
2. Cienījamajai vakara organizatorei Sarmītei Kanašniecei - nu nepietiek tikai ar dzejas rindu sākumā un puķu pasniegšanu, ja organizē pasākumu, tad nu ir jādomā par tā gaitu, norisi utt. jo bija kā bija- ko un kā nu katrs mācēja , to parādīja.Neizdevies pasākums- garlaicīgs. Un mūzika ballē vajadzīga lai var dejot, nevis sēdēt un ko gaidīt- nu Kauguriešus.
3. Deju mūzika- cienījamie Mantinieki- manuprāt Novada taurētāji- tas bija vājprāts uz skatuves.Priekšnesums- jā, viss kārtībā, kādi esam, to ar cieņu parādam pārējiem, bet spēlēt ballē, pareizāk sakot būt uz skatuves un trokšnot. Jūs no kauna - t.i. tukšas deju zāles jūsu mūzikas laikā glāba senās kundzītes un tie paši kritizētie dejotāji.Jūsu sniegums bija nebaudāms- troksnis.

pirms 10 gadiem, 2009.10.14 08:58

kritiķis

Apmeklēju šo pasākumu- viss iepriekš minētais atbilst patiesībai.
Bija šā un tā, vienam kas vairāk pieņemams, otram - mazāk. Atkarībā no audzinšānas viens atļaujas vairāk, otrs- mazāk, bet manuprāt situācija izveidojās tāda tāpēc, ka nebija vakara vadītāja, kurš pabīdītu, notušētu, paspilgtinātu.Protams kāds kliegs, ka tam visam vajag naudu- atbildu, ka muļķības- to var izdarīt arī ar gribēšanu, entuziasmu un patiku pret savu darbu, jo manuprāt tieši kultūras dzīves vadītāji taču saņem algu par šādu pasākumu organizēšanu.Vēl jo vairāk ja pirmo reizi tika saaicināti kopā novada kolektīvi!pietrūka sirsnības , sajūtas, ka esam gaidīti , ka kāds par mums rūpējas, šīs sajūtas nevar noslēpt, ja viņas virmo gaisā.
Kopā jānāk ( ja vēl aicinās), tikai no savām un citu kļūdām mēs varam mācīties.

pirms 10 gadiem, 2009.10.14 09:48

arī es tur biju

Pilnībā piekrītu pēdējam komentāram. Kaut ko tādu sen nebiju piedzīvojusi!
Doma jau laba - satuvināt novada pašdarbniekus un gan jau vieni pie otriem ciemosies, bet kāpēc pasākums netika organizēts! Ne scenārija, ne vakara vadītāju - nekā! Atstāts viss pašplūsmā, un tad nu atraktīvākie Kaugurieši centās kaut ko darīt, un nu tagad saņem kritiku. Jā, var jau kā stīvie trikātieši visu vakaru nosēdēt pie galdiem. Retro dāmas un kori saprotu - neba jau nu visu vakaru dāma ar dāmu dejos, bet dejotāji!!!

pirms 10 gadiem, 2009.10.14 09:50

Ha, ha!

Nuuu, trikātieši, kad bijāt Valkas rajonā, šitādu lērumu nedzirdējām!!Tā vien šķiet, ka dikti gaidīti esiet valmieriešu pulciņā!

pirms 10 gadiem, 2009.10.14 10:30

trikātietis

Bija jau tie lērumi esot Valkas rajonā, bet šis pasākums bija " izcils"" . Nu kaut kā stīvi tie pasākumi! Varbūt cilvēki beidzot neslēpj savas emocijas un domas un grib no tiem kas algu saņem , kaut ko vairāk kā parakstu algas lapiņā......

pirms 10 gadiem, 2009.10.14 10:53

Mantinieki

Pieņemam pelnītu kritiku Paskaidroju , ka īstenībā ar deju vakaru mūziku mums vispār nav nekāda sakara un tas nebūt nav tas , kas mums ir jādara. Mēs esam tautas mūzikas kopa. Ar to arī viss ir pateikts. Mūs palūdza , sakarā ar finansu trūkumu, nospēlēt pāris " taimus ". Un mēs to godprātīgi , bez samaksas, arī izdarījām. Mums viss notiek akustiskajā versijā ar dzīvajiem instrumentierm un apskaņošana diemžēl bija tāda kāda bija. Nevar noskaņoties ja pēc katra uznāciena skaņu pults tiek pārgrozīta par 180 grādiem. Mēs neesam un nekad nebūsim deju mūzikas grupa. Kaut gan arī pēc šī pasākuma ļoti daudzi cilvēki mums teica paldies, tā kā viedokļi ir dažādi. Bet mēs vismaz esam "dzīvās" mūzikas izpildītāji un daudzi par to izteica savu atzinību , jo "magnetofonu" jau var klausīties arī mājās.

pirms 10 gadiem, 2009.10.14 12:28

kāra uz ballēm

"Mantinieki" jau ta' spēlēja par brīvu, bet es savu latiņu samaksāju un kāpēc man būtu jāklausās "tautas mūzikas kopa"? Nācu takš uz balli un i' daudz labāk būtu izdejojusies pie "magnetofona" mūzikas.
Murgs ne pasākums!

pirms 10 gadiem, 2009.10.14 12:46

Viedoklis

Jūtu , ka te atkal sadūrušies jaunā novada pretstati. Vieni ir pieraduši pie vieniem kritērijiem , otri pie citiem. Man atkal vislabāk patika tieši " Mantinieku" uzstāšanās prezentācijā. Ballē tur laikam kaut kas nebija kārtībā ar apskaņošanu ,jo bija skaļi un vārdus nevarēja saprast, bet programma , kuru viņi spēlēja bija interesanta un ne tā kā citiem un varbūt ,priekš tāda pašdarbnieku vakara, pat atbilstoša. Pietrūka vakara vadītāja , kas visu saliek pa plauktiem. Apskaņošana vispār bija zem katras kritikas, jo varēja jau gan novada priekšsēdētājam uzrunai iedot vismaz mikrofonu, jo dzirdēt nevarēja neko.

pirms 10 gadiem, 2009.10.14 13:02

skatītāja

Te nu skaidri parādās apvienošanas plusi un mīnusi.Ir vairāk pašdarbnieku,vairāk kolektīvi un vairāk viedokļu,pieņemto normu.Trikātieši nekad nav bijuši ārišķīgi,bravurīgi,pašlepni gan.Kaugurieši,vismaz viena uzkrītošākā daļa, Trikātā ieradās ar dalītu noskaņojumu-ar aizvainojumu,ka pasākums nenotiek Mūrmuižā,varbūt arī ar zināmu nedrošību kā mūs uzņems.No šejienes arī bravūra, pārspīlētai skaļums. Komentāru rakstītājiem gan gribētu atgādināt,ka visi kolektīvi bija pašdarbības.Kas attiecas uz balli, es gan redzēju dejotājus abu grupu spēlēšanas laikā.Jaunākiem cilvēkiem dejot pie dzīvas mūzikas liekas dīvaini.Par skaļumu atbild cilvēks pie skaņu pults zālē un tas, mīļie kaugurieši, bija jūsu cilvēks.Un vēl,man nekas nav pret karaoki,bet es manīju ka lielumlielā daļa trikātiešu atstāja kultūras namu tad kad beidza spēlēt 'Mantinieki'.Tā nu tas ir-vienam patīk māte , otram meita, trešam jauna kleita.

pirms 10 gadiem, 2009.10.14 15:21

Es no Mūrmuižas

Man tas koppasākums patika. Nu protams, var gribēt labu un vēl labāku vakara vadīšanu, mūsu mīļajam skaņotājam arī vienmēr ir ķibeles - tas jau ir kļuvis pat amizanti un Kauguriešu iznācieni kultūras darba arēnā bez šņācieniem un blīkšķiem pat nav vairs iedomājami (kaut kā pietrūktu, ja viss noritētu bez neplānotiem skaņu efektiem). Bet kopējā sajūta bija ļoti ļoti laba. Nesaprotu, kur tur kādam rādījās aizvainojums par norises vietu! Vismaz pie mana galdiņa sēdošie bija apmierināti un priecīgi. Jā, daži bija iereibuši un tādēļ drusku par daudz bravūrīgi, bet nedomāju, ka te ir kāds dalījums starp pagastu ļaudīm. Alkohols atraisa nešķirojot. Viena lieta gan žēl - ka Brenguļiem nav tā īsti savu pašdarbības kolektīvu, jo, kas gan mūs šodien vieno, ja ne pašdarbība? Vairs jau nav kopīgā darbavieta - kolhozs. Tagad cilvēki var vienā ciematā nodzīvot un tā ar neiepazīties. Man gribētos, lai Kauguriem tradicionālo darbinieku balli, kas notika katru janvāri, mēs paplašinātu par novada darbinieku un pašdarbnieku kopīgu balli (kurai nav obligāti jānotiek Kauguros :)).

pirms 10 gadiem, 2009.10.14 17:25

Būsim vienoti

Uzskatu , ka pasākums kopumā bija izdevies. Bija problēmas ar organizāciju, bet priekš tam mums novadā ir labi apmaksāts kultūras darba organizatoru pulks. Nevar uzlikt visu vainu Sarmītei Kanašniecei kā mājasmātei, jo tas bija kopējs, visa novada, pasākums un par tā norisi ,galvenā atbildība nāk no novada kultūras nodaļas vadītāja Ulda Punkstiņa. Bija jau šādas tādas problēmiņas, bet viss jau ir atkarīgs no tā ,ar kādu garastāvokli pašdarbnieki bija ieradušies. Un nevajag vainot vienus vai otrus muzikantus, ja kāds pats sev nevarēja šai pasākumā atrast vietu. Iereibuši cilvēki bija gan no Kauguriem, gan Trikātas . Un tad jau , protams, dabiski , ka lielai daļai tas kļūst nepatīkami un apgrūtinoši. Bet kopumā pašdarbības kolektīvi , protams, malači! Tā turēt ! Nākošreiz mazāk ambīciju un vairāk prieka !

pirms 10 gadiem, 2009.10.15 08:53

es no Kauguriem

Biju pasākumā,varu piedalīties diskusijā. Komentētāji ir nedaudz novirzījušies no temata.
No teksta sapratu, ka Troksnis uz skatuves neba skaņu meistara vaina, bet par daudz uzdrīkstējušies Mantinieki, tam pilnīgi piekrītu. Nu godīgi sakot vēl ļoti, ļoti. ļoti daudz jāstrādā , lai varētu ballē spēlēt. Bija daudz kļūdu, kopā neskanēja, falšas notis, bungas kas notušēja visus un visus, utt. Jābūt paškritiskiem, nevar jēlu darbu rādīt, jo tas bojā kopskatu, tagad būs grūtāk .
Prieks par vēlmi darboties, par skanīgo basu , par jauno puisi ar akordeonu.
Ja pasākums notika Trikātas kultūras namā, kur ir direktore, kas atbild par pasākumu un to organizē, kāds Punkstiņam sakars . Viņš vada kultūras dzīvi, doma par pasākumu laba, bet tajā vietā kur tas notiek , vietējam jau par to jāatbild, nedomāju, ja kāds pasākums notiks kauguros , vai Kanašniece tur ko riktēs.

pirms 10 gadiem, 2009.10.15 11:04

Viedoklis

Es gan te sapratu no pašu "Mantinieku" komentārā teiktā , ka viņi nebūt netaisās balles spēlēt, jo tas nav viņu lauciņš. Man liekās , ka labu gribēdami palīdzēt novadam , kad šobrīd nav naudas noīrēt labu deju mūziku, viņi ir piekrituši šoreiz tajā ballē nospēlēt bez maksas ,ne uz ko nepretendējot. Viņu darbības lauks ir pilnīgi skaidrs un to mēs arī redzējām viņu prezentācijā. Gribu teikt , ka šajā , tautas mūzikas, laukā viņiem ir nopietnas potences ar ļoti spēcīgu akadēmisko dziedātāju un perspektīvu akordeonistu. Nebūtu pareizi viņus tagad nolikt līdz ar zemi, tāpēc ,ka viņi uzdrošinājās un varbūt arī kaut kas nesanāca. Es jau gan arī esmu dzirdējusi , ka " Mantinieki "vairs tādās avantūrās neielaidīšoties.

pirms 10 gadiem, 2009.10.15 12:19

Nu,nu no kaimiņiem

Beidziet nu dalīt tēvu zemi ! Atradušies prāvieši ! Noliksim savas ambīcijas kaktā un sāksim domāt par kopīgām lietām. Nevaru saprast , kur rodās tik riebīga daba citam noskaust ,"uzriet" un "kluci" uzlikt . Nu , īsti latvieši !

pirms 10 gadiem, 2009.10.15 12:37

iespējams pašdarbnieks

Nožēlojami.Tāpat ar pašdarbību novadā nodarbojas mazāk par katru desmito iedzīvotāju.Ar tādām ķengām par tiem kas kautko cenšas un dara jaunus cilvēkus piesaistīt nevar,aizbāīdīs arī tos pašus.Kā jūsuprāt jūtas puisis, kas spēlēja akordeonu?Ceru,ka viņš to nav lasījis,jo pusaudži mēdz būt ļoti jūtīgi un tad viņš pašdarbībai ir zudis.

pirms 10 gadiem, 2009.10.15 14:13

Ķencis

Gatavie Mērnieku laiki :))))

pirms 10 gadiem, 2009.10.15 16:05

Klāt bijusī

Skumji par tiem cilvēciņiem, kas, acīmredzot, krīzes un rudens nomākti, nespēja ar humoru uztvert jautru cilvēku dullošanos. Tiem, kas domāja, ka pašdarbnieku vakars ir cietinināto apkaklīšu pasākums, diemžēl nācās vilties. Mans ieteikums - piemetiet vēl kādu latiņu un ejiet pasēdēt uz teātri vai operu.

pirms 10 gadiem, 2009.10.17 12:13

Es no Mūrmuižas

Kā jau iepriekš minēju, šajā pasākumā jutos labi, mājīgi. Trikātā bija ļoti jauki, jutos gaidīta, jutos starp savējiem, man bija interesanti gan pašai darbojoties, gan vienkārši sēžot un vērojot norisi. Domāju, ka tas arī bija šī pasākuma mērķis. Lasot komentārus, pēkšņi nokļūstu it kā citā vidē, it kā būtu pastāvējusi kāda paralēla pasaule, kur viss ticis vērtēts, svērts un mērīts, mani pārņem nedrošība, bailes kādreiz nodziedāt kādu šķibāku noti, paklupt dejojot...Lai gan, paldies Klāt bijušajai, Iespējamajam pašdarbniekam, Ķencim un citiem, kuri tā forši noliek visu vietās! Gan tiksimies!

pirms 10 gadiem, 2009.10.17 13:14

Beverīnas novads

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju