Spānijas iznīcinātāja raķete nokrīt 40 kilometrus no Valgas 3

Šonedēļ kaimiņu laikraksts lasītājus informēja par satraucošo notikumu saistībā ar Spānijas iznīcinātāja nejauši izšauto raķeti. Par to “Ziemeļlatvijai” stāsta igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” redaktors Jāns Raps.

J. Raps atzīst, ka otrdienas pēcpusdienā šis ārkārtējais incidents satraucis visu Igauniju, īpaši Valgas pagasta iedzīvotājus. Izrādās, ka Spānijas iznīcinātāja izšautā raķete uzieta Otepē apkārtnē. Šī pilsēta atrodas tikai četrdesmit kilometru attālumā no Valgas. J. Raps norāda, ka žurnālistiem ir diezgan sarežģīti uzzināt informāciju par šo gadījumu, jo tas tiek uzskatīts par NATO noslēpumu. Ir uzsākta arī izmeklēšana par notikušā iemesliem. J. Raps stāsta, ka raķeti kļūdaini izšāvis Spānijas iznīcinātāja pilots, kurš piedalās Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanā. Pēc notikušā Spānijas lidmašīnu dalība gaisa patruļās uz laiku ir pārtraukta. To šobrīd Igaunijā nodrošina portugāļu piloti. Igauņu kolēģi noskaidrojuši, ka kopš 2004. gada, kad Baltijas valstis pievienojās NATO, šādu incidentu nav bijis. Dalība militārajās mācībās ir ierasta gaisa telpas patrulēšanas sastāvdaļa, tomēr ir ļoti svarīgi, lai pirmajā vietā būtu civiliedzīvotāju drošība.

Komentāri 3

Kaija

https://rus.postimees.ee/6031992/vypushchennaya-s-istrebitelya-raketa-proletela-80-kilometrov
tiem, kuri prot lasīt krieviski
https://www.postimees.ee/6031885/havitajalt-lastud-rakett-lendas-80-kilomeetri-kaugusele
tiem, kuri prot igauniski
Man nu nekādi nesanāk 40 km no Valgas. Izšauta-jā, bet ne nokritusi. Netraciniet un nemaldiniet cilvēkus!

pirms 2 gadiem, 2018.08.09 12:34

matiss.bog

Izlasot postimees es sapratu ka runa ir par Endlas nacionālo parku tas sanāk apmeram 180 km. ??????????

pirms 2 gadiem, 2018.08.09 13:12

Kaija

Varbūt 180 km, varbūt 50 km. Man tas nav būtiski. Būtiskais ir tas, ka virsrakstā ir pilnīgi meli "Spānijas iznīcinātāja raķete nokrīt 40 kilometrus no Valgas" . Karpova tiražē melus!!!!!!! Vēl avīzē lai nopublicē!

pirms 2 gadiem, 2018.08.09 13:21

Kaimiņos

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju