Valgas mēbeļu kombinātā gaidāmas izmaiņas 5

Pavasara pusē jau rakstījām, ka vienā no Valgas lielākajiem ražošanas uzņēmumiem – mēbeļu kombinātā “Gomab Mööbel” – , kurā strādā arī latvieši, mainījās īpašnieki. Jaunais īpašnieks pēc tautības ir šveicietis, bet dzīvo Somijā. Viņa pārstāvis Peters Kooms igauņu žurnālistiem stāstījis, ka uzņēmums tiek pārstrukturēts. Gaidāms, ka vairāki darbinieki tiks atlaisti un vietā meklēti savas jomas profesionāļi. Taču šādus zinošus darbiniekus ir diezgan sarežģīti atrast. J. Raps zina stāstīt, ka no Valgas uz Tartu pārcēlies uzņēmums, kurš ražoja logus. Pārcelšanās iemesls bija tas, ka uz vietas nevarēja atrast atbilstošus darbiniekus. 

Mēbeļu kombinātā vairs nestrādās arī apkopējas, jo ir nolemts izmantot profesionālas firmas pakalpojumus. J. Raps atzīst, ka Igaunijā tas ir ļoti populāri, ka biroju, iestāžu un uzņēmumu telpas uzkopj profesionāļi. Šo pakalpojumu izmanto arī igauņu kolēģi redakcijā.  

Turklāt mēbeļu kombināta īpašnieks nolēmis veidot jaunu šūšanas cehu, jo ir neekonomiski apsaimniekot neizmantotas telpas. Valgas mēbeļu kombināta platība ir 30 tūkstoši kvadrātmetru, bet salīdzinoši daudz telpu stāv tukšas. J. Raps lēš, ka uzņēmuma īpašnieku maiņa tik tiešām ražotnē ieviesīs būtiskas pārmaiņas. Vai tas būs uz labu, rādīs laiks.  

Komentāri 5

bezugunsnavdumu

Jaunais Gomab ir kā cietums, 10 sekundes vairāk padzersi tēju - rakstīsi paskaidrojumu. Labāk ejiet kaimiņos, tur vismaz desa par velti ceha robežās. Rij cik spēj.

pirms 2 gadiem, 2018.07.31 12:36

anonima.persona

kāpēc cietums?nav ko zagt darba laiku!darba laiks ir darba laiks!tēju dzer mājās,pie kaimiņienes!darbā strādā!
bet par to rīšanu-navajag piedēvēt cilvēkiem savas īpašibas-ja tu rij,tas nenozīmē,k pārējie arī rij...pārējie ēd!

pirms 2 gadiem, 2018.07.31 17:39

bezugunsnavdumu

Ēd mājās, vai ēdnīcā, bet par velti rij, daži arī zog, bet sen nav dzirdēts.

pirms 2 gadiem, 2018.07.31 23:06

bezugunsnavdumu

Var uzreiz redzēt, ka nekad tev nebūt par darbadevēju, ja skaitīsi minūtes un būvēsi cietumu. Gomab liktenis ir acīmredzams. Pāriešana citā pilsētā, jo vietējie jau tagad met līkumu. Vēl gadus divus padzīvos uz Valkas lošu rēķina, kuriem pāris eiro vairāk saista, un tad finišs.

pirms 2 gadiem, 2018.07.31 23:10

anonima.persona

biedrība,cilvēks darbā tiek pieņemts uz līguma pamata!kurā ir atrunāts darba laiks!tieksim 8 stundas!plus stunda pusdienām!un darba devējs rēķinās ar to ,ka darbinieks godīgi nostrādā savu darbalaiku un par to samaksā!bet ja jāsāk vaktēt ,kuros kaktos strādnieki dzer tēju,tad tas ir vāks!pieņemsim ,ka uzņēmumā strādā 1000 cilvēku....un katrs no tiem 10min padzer tēju ilgāk!!!paskaiti cik darba laika tiek nozagts!!!:)))un ar cietumu te nekāda sakara nav!viss ir uz līguma pamata!!!tu taču arī negribēsi,ka tavs popkorna tirgonis dzer tēju un pīpē ,kamēr klients gaida!!!:)))

pirms 2 gadiem, 2018.08.01 13:45

Kaimiņos

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju