Brīvdienās ugunsdzēsējiem daudz darba Smiltenes un Valkas novados

Aizvadītajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 68 izsaukumus – 59 uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā 38 uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu un sešus uz mežu ugunsgrēkiem), astoņus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Svētdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Smiltenes novada Launkalnes pagastā, kur divstāvu dzīvojamā mājā spainī dega atkritumi 1m2 platībā. Ugunsgrēks bija pamanīts ļoti savlaicīgi un par to bija brīdinājis dzīvoklī uzstādītais dūmu detektors.  Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies seši cilvēki.

Brīvdienās kūlas ugunsgrēki tika dzēsti Smiltenes novada Grundzāles pagastā 500m2 platībā, Blaumaņa ielā Valkā 20m2 , Valkas novada Vijciema pagastā 2,2 hektāru lielā platībā, Valkas novada Valkas pagastā 100m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta! Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam iespējams ir nepieciešama palīdzība, bet tā nevar tikt sniegta operatīvi, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā. Nededzini kūlu un iespējams tu kādam izglābsi dzīvību!

Aizvadītajās brīvdienās māju dūmvadā degoši sodrēji dzēsti Smiltenes novada Smiltenes pagastā.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 462 izsaukumus –  370 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 235 kūlas ugunsgrēku un 25 meža ugunsgrēku dzēšanu, 61 uz glābšanas darbiem, bet 31 izsaukums bija maldinājumi.

Kriminālziņas

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju