Ceļu satiksmes negadījumā cieš bērns

Trešdien, 14. jūlijā, kāda māmiņa no Smiltenes novada sociālajos tīklos vērsa vecāku un autovadītāju uzmanību, daloties personīgos pārdzīvojumos ar pašas bērnu. Negadījums noticis dienu iepriekš, 13. jūlijā. “Ziemeļlatvija” noskaidroja, ka tas notika Gaujienā.

“Es vēlos padalīties ar nepatīkamu atgadījumu, lai ar jūsu bērniem un jums pašiem tā neatgadītos. Manu meitu vakardien dzīvojamās mājas pagalmā notrieca automašīna. Vadītāja neievēroja ātrumu 20 km/h. Trieciena rezultātā bērns aizlidoja pa gaisu un vadītāja nespēja nobremzēt, jo ātrums bija virs atļautā. Rezultātā meita nonāca slimnīcā ar galvas traumu un ķermeņa sasitumiem. Autovadītāja neredzēja manu meitu iznākam ārā no kāpņutelpas, un viņa – mašīnu,” teikts sociālajā tīklā “Facebook” publicētajā ziņojumā. 

Sieviete ikvienu lūdz ievērot atļauto braukšanas ātrumu, nevis traukties kā rallijā tur, kur ir privātmāju rajoni un daudzdzīvokļu māju pagalmi. Tas pats attiecoties uz lauku ceļiem un pilsētā, kur šķietami ir pasargājošās ietves. Tā ir sekunde, kad var notikt nelaime. “Bērni spēlējoties var uzrasties nemanot pagalmā un iziet uz koplietošanas ceļa. Paldies sargeņģelim, ka tikām cauri ar šoku, asarām un ilgiem izmeklējumiem slimnīcā. Tagad jāizguļ smadzeņu satricinājums, hematoma un jāsadziedē pušumi un zilumi. Esam piesardzīgi un izrunājam drošības noteikumus ar saviem bērniem,” sabiedrības uzmanību piesaistīja Smiltenes novada iedzīvotāja.

Ierakstu komentējuši vairāk nekā 150 iedzīvotāji, daudzi no tiem novēlēja veselību, kā arī pauda pārdomas par autovadītāju paradumiem dzīvojamajā zonā un bērnu pārgalvīgu rīcību.

“Ziemeļlatvija” vērsās Valsts policijā, lai noskaidrotu konkrētā negadījuma apstākļus, ņemot vērā, ka tas izraisījis rezonansi. “13. jūlijā pulksten 18.13 Smiltenes novada Gaujienā notika ceļu satiksmes negadījums. Sākotnējā informācija liecina, ka nepilngadīgs bērns, izskrienot no kāpņu telpas, uzskrēja automašīnai “Citroen”, kura tobrīd brauca gar māju. Ceļu satiksmes negadījumā cieta bērns, kurš nogādāts medicīnas iestādē. Par notikušo policijā sākts administratīvais process, tiek skaidroti negadījuma apstākļi,” laikrakstam ziņo Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne. 

Kā skaidrots Ceļu satiksmes noteikumos (CSN), dzīvojamā zona ir apbūvēta teritorija (dzīvojamais masīvs, atpūtas vieta) vai tās daļa, kurā iebraukšana apzīmēta ar 533., bet izbraukšana – ar 534. ceļa zīmi. “Noteikumu 13. nodaļā lasām, ka “dzīvojamā zonā gājējiem un riteņbraucējiem atļauts pārvietoties pa ietvēm un pa brauktuvi visā tās platumā”, viņiem ir priekšroka, taču aizliegts nepamatoti traucēt citu transportlīdzekļu braukšanu. Transportlīdzekļu stāvēšana dzīvojamā zonā atļauta tikai speciāli paredzētā stāvvietā, un ir vēl virkne citu nosacījumu. Bet, pats galvenais, dzīvojamā zonā transportlīdzekļu ātrums nedrīkst pārsniegt 20 km/h (CSN 101. punkts). Tāpat vasara ir laiks, kad vēl pastiprinātāk bērniem jāatgādina par drošību, jo viena neuzmanīga rīcība var novest pie traģiskām sekām. Izdevusies vasara ir droša vasara, tāpēc sargāsim mūsu bērnus un lieku reizi atgādināsim, ka bērna dzīvība un veselība ir pirmajā vietā,” saka Z. Vaskāne.

Kriminālziņas

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju