Dodoties mežā, parūpējies par savu drošību

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 62 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti pieci ceļu satiksmes negadījumi. Noformēti 84 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 37 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

Vakar, 26.jūnijā sankcionētas kratīšanas laikā Valmierā, kādā īpašumā tika atrastas un izņemtas 6100 cigaretes bez LR akcīzes nodokļu markām. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Tuvojoties ogu un sēņu sezonai, iedzīvotāji aktīvāk dodas mežā, bet diemžēl ir gadījumi, kad sēņotājiem un ogotājiem gadās apmaldīties, un ar grūtībām atrast izeju no meža masīva. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirknī 26.jūnijā tika saņemta informācija par to, ka 25.jūnijā Madonas novadā, Lazdonas pagastā sēņojot apmaldījusies pensionāre. Madonas policijas amatpersonas nekavējoties uzsāka sievietes meklēšanu. 27.jūnija rītā kundzi izdevās atrast. Sieviete nodota mediķiem.

Situācijās, kad vecāka gadagājuma cilvēki, nolemj mežā doties vieni paši sēņot, Valsts policija aicina  tuviniekus tomēr  doties līdzi. Tā tiktu pavadīta ne tikai kāda kopīga pēcpusdiena, bet arī būtu iespēja parūpēties par viņu drošību.

Ja nu tomēr uz mežu dodies viens, policija iesaka paziņot tuviniekiem, uz kuru vietu konkrēti jūs dodaties, pēc iespējas precīzāk informēt tuviniekus par to, kas atrodas konkrētās vietas tuvumā (autobusa pietura, mājas, upes, tilti, kāds ceļš, kurš kilometrs, kurā ceļa pusē esat iegājuši mežā), lai apmaldīšanās gadījumā, paziņojot policijas darbiniekiem, būtu vieglāk atrast konkrēto vietu, izlemt par nepieciešamo spēku iesaistīšanu un apmaldījušos personu varētu ātrāk sameklēt.

Ja gadījies apmaldīties, nevajadzētu krist panikā, bet mēģināt ieklausīties, vai apkārt ir dzirdama autotransporta skaņa, censties atrast meža celiņus vai klajāku vietu, kur nav lapotnes un kuru var vieglāk pamanīt no augstuma.

Valsts policija vēlreiz atgādina, pirms doties sēņot vai ogot, parūpējies par savu drošību, neej dziļi mežā, pārliecinies, ka uz mežu līdzi tiek paņemts mobilais telefons saziņai un pabrīdini līdzcilvēkus par savu atrašanās vietu un iespējamo atgriešanās laiku. Sēņosim un ogosim prātīgi!


Kriminālziņas

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju