Ērģemes pagastā nodeg vairākas ēkas, traktori, ražošanas iekārtas un kokmateriāli

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 18.aprīļa plkst. 6.30 līdz 23.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma  130 izsaukumus – 116 uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, bet vēl pieci izsaukumi bija maldinājumi.

Ceturtdien plkst. 11.24 tika saņemts izsaukums uz Alojas novadu, kur, visticamāk tieši no nepieskatīta ugunskura, bija aizdegusies kūla. Ugunsdzēsēji glābēji stundas laikā nodzēsa šo kūlas ugunsgrēku, kurā 2500m2 platībā dega pērnā zāle, bet ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. 

Piektdien plkst. 10.58 tika saņemts izsaukums uz Valkas novada Ērģemes pagastu, kur jau pirms VUGD ierašanās bija nodegušas četras ēkas, sadeguši divi traktori, viena piekabe un ražošanas iekārtas, kā arī kokmateriāli 900m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji gruzdošās vietas nodzēsa. Plkst. 14.00 darbi notikuma vietā tika pabeigti. 

Plkst. 23.21 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novada Priekuļu pagastu, kur dega kūla 2 hektāru platībā un koks 3m2 platībā. Plkst. 00.34 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Naktī uz sestdienu plkst. 2.30 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Raunas novada Raunas pagastu, kur dega saimniecības ēka 250m2 platībā. Tajā sadega arī 30 putni. Plkst. 5.06 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Sestdien plkst. 19.24 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novada Liepas pagastu, kur pļavā bija aizdegusies vieglā automašīna 6m2 platībā, kas pēc tam visticamāk izraisīja arī kūlas ugunsgrēku 2 hektāru platībā. Plkst. 20.32 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 23.06 tika saņemts izsaukums uz Alojas novada Alojas pagastu, kur deg vienstāvu saimniecības ēka. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg kūts pilnā 200m2 platībā un blakus esošie kūts mēsli 100m2 platībā. Notikumā strādāja 11 Alojas, Limbažu un Mazsalacas ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 3.43 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Pirmdienas rītā plkst. 5.56 tika saņemts izsaukums uz Parka ielu Sedā, kur dega šķūnis un meža zemsedze 14m2 platībā. Plkst. 6.28 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 14.16 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Priekuļu novada Mārsnēnu pagastu, kur no degošas kūlas aizdegās saimniecības ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg pamesta ferma 500m2 platībā un kūla 3 hektāru platībā. Plkst. 17.18 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Vidzemē  aizvadītajās brīvdienās dzēsti 85 kūlas ugunsgrēki – Alūksnes pusē seši, Cēsu – 22, Gulbenes – 15, Limbažu – astoņi, Madonas – pieci, Valkas – septiņi, bet Valmieras – 22.  Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki Vidzemē dzēsti:

  • Limbažu pusē  – 2 hektāri Limbažu novada Viļķenes pagastā, 4 hektāri Limbažu novada Umurgas pagastā; 
  • Cēsu pusē – 3 hektāri Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastā, 1 hektārs Amatas novada Drabešu pagastā; 
  • Valmieras pusē – 3 hektāri Burtnieku novada Burtnieku pagastā, 2,5 hektāri Beverīnas novada Kauguru pagastā, 1 hektārs Rūjienas novada Jeru pagastā, 1 hektārs Burtnieku novada Valmieras pagastā; 
  • Madonas pusē – 1,2 hektāri Madonas novada Mārcienas pagastā, 2 hektāri Madonas novada Vestienas pagastā, 1 hektārs Madonas novada Bērzaunes pagastā;  
  • Valkas pusē – 2 hektāri Smiltenes novada Brantu pagastā; 
  • Gulbenes pusē – 1 hektārs Gulbenes novada Stradu pagastā, 1 hektārs Gulbenes novada Rankas pagastā. 

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji arī dzēsa deviņus meža ugunsgrēkus Madonas, Smiltenes, Burtnieku, Strenču, Varakļānu, Beverīnas un Apes novados, lielākie no tiem bija:

  • sestdien Strenču novada Plāņu pagastā, kur dega meža zemsedze 2 hektāru platībā;
  • svētdien Varakļānu novada Varakļānu pagastā, kur dega meža zemsedze 10 hektāru platībā un kūla 50 hektāru platībā;
  • svētdien Beverīnas novada Kauguru pagastā, kur dega meža zemsedze 1 hektāra platībā;
  • pirmdien Līgatnes novada Līgatnes pagastā, kur dega mežs un kūla vairāk nekā 7,5 hektāru platībā.  

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos postošs kūlas ugunsgrēks. Gadījumā, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Alūksnes novada Mālupes pagastā, kur piektdien dega vieglā automašīna, Madonas novada Dzelzavas pagastā, kur dega šķūnis 10m2 platībā, sestdien Alūksnes novada Jaunlaicenes pagastā, kur dega pārvietojama pirts 9m2 platībā, Limbažu novada Limbažu pagastā, kur dega sausās lapas 70m2 platībā, savukārt svētdien Cēsīs, kur dega atkritumi un sēta 11m2 platībā un Limbažu novada Skultes pagastā, kur dega četri nepieskatīti ugunskuri 10m2 platībā. Pirmdien palīdzība bija nepieciešama Valmierā, kur dega atkritumi 15m2 platībā. 

Lieldienu brīvdienās VUGD palīdzība bija nepieciešama arī Rūjienas ielā Valmierā, Madonas novada Aronas pagastā un Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagastā, kur māju dūmvados dega sodrēji. 

Kriminālziņas

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju