Jērcēnu pagastā deg jaunaudze

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 6.augusta plkst. 6.30 līdz 9.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 13 izsaukumus – piecus izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus izsaukumus uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinoši. 

Piektdien plkst. 20.28 VUGD saņēma izsaukumu uz Purva ielu Gulbenē, kur bija redzamas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg sausā zāle un krūmi, kā arī vairākās atsevišķās vietās gruzd  kūdra. Ņemot vērā, ka bija izveidojušās vairākas kūdras bedres, kas varēja apdraudēt dzēšanas darbus, tie tika pārtraukti ar tumsas iestāšanos un atsākti nākamajā dienā no rīta. Sestdien plkst. 11.01 ugunsgrēks tika likvidēts un tā kopējā degšanas platība bija 200m2. 

Sestdien plkst. 10.15 tika saņemts izsaukums uz Naukšēnu novada Koņu pagastu, kur dega vieglā automašīna. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka automašīna deg ar atklātu liesmu 6m2 platībā. Plkst. 11.03 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 17.02 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Strenču novada Jērcēnu pagastu, kur, kā liecināja sākotnējā informācija, deg mežs. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka deg jaunaudze 50m2 platībā. Plkst. 18.24 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Svētdien plkst. 17.55 VUGD saņēma izsaukumu uz Beverīnas novada Kauguru pagastu, kur dega zaru kaudze 100m2 platībā. Plkst. 20.42 ugunsgrēks tika likvidēts. Bet plkst. 20.38 tika saņemts izsaukums uz Amatas novada Drabešu pagastu, kur 2m2 platībā dega koka dobums. Plkst. 21.16 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Kriminālziņas

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju